poniedziałek, 12 luty 2018 10:05

Dzień Bezpiecznego Internetu

IMG 5201Dnia 08.02.2018r. w MiPBP, odbyło się spotkanie z Panią Karoliną Żych – POLICJANTKĄ, na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Brali w nim udział dzieci z dwóch klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim. Pani Policjantka przedstawiła dzieciom dwa filmy i opowiedziała, jak ustrzec się przed cyberprzemocą. Omówiła również, czego nie można robić w Internecie, miedzy innymi to:

- nie podawaj w Internecie żadnych danych osobowych i nie udostępniaj osobistych zdjęć,
- twórz bezpieczne hasła logowania do poczty e-mail i kont,
- nie korzystaj z tego samego hasła na różnych stronach,
- nie wchodź na strony z linków w podejrzanych wiadomościach e-mail i nie otwieraj dodanych do nich załączników.

Spotkanie było bardzo merytoryczne. Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w pogadance, zadawały pytania oraz udzielały odpowiedzi. Mamy nadzieję, że będzie to nie pierwsze i nie ostatnie spotkanie z Panią Policjantką i zainteresowanymi dziećmi.

Czytany 156 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 12 luty 2018 10:10

• Kategoria: Spotkania z książką - maj 2018