poniedziałek, 10 czerwiec 2019 12:26

Warsztaty ekologiczne w Łabędziach

yj zdrowo nad czyst wod 1 20190610 2029665181W maju w bibliotece w Łabędziach odbyły się warsztaty ekologiczne ,,Czarodziejskie właściwości wody'' oraz ,,Kto oddycha w wodzie'' prowadzone przez pana Grzegorza Kruczka.
W pierwszej części spotkania dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o wodzie, np: jaką funkcję spełnia woda w naszym organizmie, jak się schłodzić latem za pomocą kostek lodu.


Kolejnym etapem były doświadczenia i eksperymenty. Ta część warsztatów bardzo przypadła dzieciom do gustu. Z wielkim zaangażowaniem sprawdziły takie zagadnienia jak: pływa czy tonie, dawka ruchu w wodzie, po kropelce, wodą pod górę, niemożliwe, a jednak pływa. Zapoznały się ze zjawiskami przyrodniczymi związanymi z wodą (zamarzanie, wrzenie, dyfuzja, parowanie, ciśnienie).
Dzieci szukały odpowiedzi na pytanie "Dlaczego ryba żyje w wodzie, a my nie?". Bardzo pomocne w rozmowach o życiu organizmów wodnych okazały się książki dla dzieci które zostały wykorzystane do zajęć: "Zwierzęta nad jeziorem", "Zwierzęta nad rzeką", „Co warto wiedzieć o przyrodzie ?"
Uczestnicy z pomocą pana Grzegorza Kruczka zrobili pyszną lemoniadę. Na zakończenie warsztatów dzieci otrzymały poczęstunek, pyszne kanapki.
Warsztaty zostały zrealizowane w ramach projektu „Żyj zdrowo nad czystą wodą”
Zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020.

pobrane  logo-ue-color-poziom

 

 

Czytany 71 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 czerwiec 2019 12:56

Ostatnie galerie

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

  • Kategoria: ZPET-Bajki pod choinkę

Ostatnie zdjęcia