wtorek, 18 czerwiec 2019 12:51

Łabędzie - Festyn Rodzinny 2019

abdzie festyn rodzinny 2019 2 20190618 16125318732 czerwca 2019 w Łabędziach odbył się festyn rodzinny p.t. "Taaka ryba" na którym, nie zabrakło strefy animacji dla dzieci prowadzonej przez instruktorów z Ośrodka Kultury. Dzieci mogły robić balonowe zwierzaki, puszczać bańki mydlane, namalować rybki w basenie i skorzystać z wielu innych atrakcji np. zrobić sobie tatuaż i ozdobić się motywem rybki lub innego morskiego stworzenia.

Na scenie dzieci obejrzały bajkę „ O Jasiu i Małgosi i chatce z łakoci”, a później uczestniczyły w interaktywnym programie „Piracka przygoda” oraz „Czy to słońce, czy to deszcz, smaczna płotka oraz leszcz”. Dla dzieci rozstawiony został dmuchany plac zabaw z elementami wodnymi, który jak zawsze cieszył się dużym powodzeniem najmłodszych. Podczas festynu odbyły się też pokazy kulinarne, podczas których przygotowywano potrawy z ryb. W menu pojawiły się przystawki : tatar rybny, mini tortille z wędzonym łososiem, zupa rybna z pomidorami, a na danie główne szczupak w papilotach z kaszą kuskus i ratatouille. Podczas festynu odbywały się także warsztaty i eksperymenty ekologiczno- przyrodnicze dla dorosłych i dzieci prowadzone przez eksperta. Stanowiska przygotowano w ramach realizacji innego projektu „Żyj zdrowo nad czystą wodą”, prowadzonego przez pan Grzegorza Kruczka. Na plenerowej scenie wystąpił zespół szantowy. Rano nad jeziorem, które znajduje się w centrum miejscowości odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci i dorosłych. Laureatom zawodów zostały wręczone puchar, dyplomy i nagrody.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020.
logo-ue-color-poziom pobrane
Czytany 39 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 18 czerwiec 2019 13:17