Filia w Rydzewie

Nowy obrazFila Biblioteki w Rydzewie w ramach projektu „Do naszej biblioteki zawsze po drodze”, który MiPBP w Drawsku Pomorskim realizuje wspólnie ze Stowarzyszeniem „Aktywna Wieś” ze środków MKiDN w ramach Programu: Promocja literatury i czytelnictwa Priorytet: partnerstwo publiczno-społeczne, zorganizowała w dniu 30 listopada br. w szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Nętnie interaktywne czytelnicze warsztaty artystyczne.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 grudzień 2016 14:26
środa, 01 czerwiec 2016 15:03

Noc z duchami w bibliotece w Rydzewie

XXXXNOC Z DUCHAMI w BIBLIOTECE W rYDZEWIE
Ostatnio zmieniany środa, 01 czerwiec 2016 15:31

Dnia 18 maja 2016 r na życzenie wychowawców i dyrekcji szkoły podstawowej w Nętnie zostało zorganizowane spotkanie z bajką w ramach promocji czytelnictwa i współpracy z drawską biblioteką oraz w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

B 1 B 2 B 3
B 4 B 5 B 6
Ostatnio zmieniany środa, 01 czerwiec 2016 15:03

9 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej w Nętnie w ramach Tygodnia Bibliotek odbyło się spotkania autorskie z panią Izabelą Niewiadomską - Labiak, pisarką i ilustratorką książek dla dzieci, które zorganizowała MiPBP w Drawsku Pomorskim wraz z Filią nr 2 w Rydzewie. Pisarka przeprowadziła dla uczniów klas 0-IV spotkanie, podczas którego prezentowała swoją twórczość. Czytała swoje bajki, opowiadała przedziwne historie, wymyślała zagadki, nagradzała zwycięzców konkursów, zdradzała również tajniki ilustrowania i pisania książek. Personifikacja bohaterów książek – zwierząt, uwrażliwiła serca słuchaczy na piękno przyrody, na wartość życia każdej żyjącej istoty, pokazała jej znaczenie w środowisku. Dzieci miały możliwość wypowiadać się, rozwiązywać zagadki, tworzyć rymy. Spotkanie z autorką, z kulturą żywego słowa, było wsparciem dla procesu edukacyjnego i wychowawczego jaki na co dzień realizowany jest w szkole. Spotkanie łączyło się z warsztatami artystycznymi: kolorowe motyle z szablonów.

IL 1 IL 2 IL 3
Ostatnio zmieniany środa, 01 czerwiec 2016 14:14
poniedziałek, 30 maj 2016 12:02

Do naszej biblioteki - zawsze po drodze"

AW PR 
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 30 maj 2016 12:10

Dnia 21.04.2016 roku odbyło się spotkanie wolontariuszy projektu „Do naszej biblioteki zawsze po drodze” , które miało na celu opracowanie ankiety,  na podstawie której zostanie wybrana najbardziej popularna książka  z dzieciństwa  mieszkańców Rydzewa i okolic . Wśród ankietowanych maja znaleźć się przedstawiciele różnych pokoleń i różnych  grup społecznych.  Cykl spotkań realizowanych przez Filię nr 2 w Rydzewie nosi bowiem nazwę „Rodzinne potyczki książkowe – ulubiona książka mojego dzieciństwa”. Zadanie pn. „Do naszej biblioteki- zawsze po drodze!” realizowane jest w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Aktywna Wieś w Żółtem.

Ankietę można pobrać z załącznika.

A 1 A 2 A 3

 

Ostatnio zmieniany niedziela, 22 maj 2016 20:28

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Półka z literatami - lipiec 2018

  • Kategoria: Wakacje z książką

Ostatnie zdjęcia