środa, 03 lipiec 2019 15:20

Żyj zdrowo nad czystą wodą! - Kolejne spotkania Zarańsko

yj zdrowo nad czyst wod kolejne spotkania 3 20190703 1462384277W trakcie realizacji projektu „Żyj zdrowo nad czysta wodą" w miejscowościach Gudowo, Zarańsko i Łabędzie, ekspert podczas kolejnych spotkań warsztatowych w świetlicach wiejskich przeprowadzał wraz z uczestnikami doświadczenia i ciekawe eksperymenty związane z wodą i jej obiegiem.

Odbyły się również badania przyrodnicze jak i zajęcia laboratoryjne. Podczas warsztatów ekologicznych pod nazwą „Obieg wody w przyrodzie" oraz „Daleko od wody" dzieci, które brały w nich udział poznały rodzaje wód, a mianowicie wody: (podziemne, powierzchniowe ,polodowcowe, morza i oceany). Studiowały poradnik dobrych praktyk pod tytułem „Dbaj o wodę", z którego dowiedziały się jak nie marnować wody i dbać o zasoby wodne każdego dnia. Uczestnicy mieli szansę porównać 5 rodzajów wody niegazowanej oraz zbadać PH wody za pomocą miernika, wcielili się również w rolę grafików i projektowali etykiety na butelkę wody. Na koniec spotkania oglądali zwierzęta za pomocą binokulara.

Działania w ramach projektu zostały dofinansowane ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020.

logo-ue-color-poziom  pobrane

Czytany 263 razy Ostatnio zmieniany środa, 03 lipiec 2019 15:21
Więcej w tej kategorii: « Zajecia otwarte- w Zarańsku

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Całkowicie inne spotkanie z Edytą Jungowską i Pipi

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

Ostatnie zdjęcia