poniedziałek, 20 listopad 2017 08:29

„Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna” - koncert okolicznościowy

Drawska biblioteka po remoncie i modernizacji w roku 2016 (przeprowadzonych z dofinansowaniem w ramach Programu Infrastruktura bibliotek 2016-2020 ze środków MKiDN) uzyskała znacznie większą powierzchnię i wiele możliwości do wprowadzenia działań wykraczających poza tradycyjne funkcje biblioteki.


Szczególne znaczenie ma nowy dział biblioteki - Dział Regionalny. Jego kustoszem jest p. Wiesław Piotrowski, lokalny regionalista i wielki miłośnik historii Polski i regionu. Jego prywatne zbiory stanowią stałą ekspozycję wystawienniczą działu regionalnego. Pierwsza wystawa powstała na otwarcie biblioteki w styczniu br., kolejna we wrześniu związana z rocznicą wybuchu II wojny światowej, a obecna dotyczy obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Ta wystawa stała się elementem patriotycznego wydarzenia, jakie odbyło się w piątkowe popołudnie, 10 listopada br. w sali widowiskowej na piętrze budynku biblioteki. Było to wielopokoleniowe spotkanie zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 1 w Drawsku Pomorskim, któremu tytuł ,,Polska to taka kraina, która w sercu się zaczyna...” nadał pan Wiesław Piotrowski. Podczas tego spotkania przybyli goście oraz mieszkańcy Drawska wspólnie śpiewali polskie pieśni i piosenki wojenne oraz patriotyczne. Do przygotowania i przeprowadzenia koncertu wykorzystano nowe wyposażenie sali powstałe po modernizacji biblioteki i całego budynku.

We wspólnym koncercie udział wzięli: dzieci ze szkolnego chóru i orkiestry dętej wraz z nauczycielami ze SP nr 1, żołnierze z CSWL Drawsko, członkowie chóru Canto Libero i zespołu śpiewaczego Diabaz z Ośrodka Kultury, przedstawiciele UTW.

Zobacz galerię

Czytany 265 razy

Nowości wydawnicze

Ostatnie galerie

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

  • Kategoria: ZPET-Bajki pod choinkę

Ostatnie zdjęcia