środa, 16 maj 2018 11:43

Odjazdowy bibliotekarz 2018

odjazdowy bibliotekarz 2018 1 20180516 1903187911Odjazdowy bibliotekarz to akcja, w której bibliotekarze oraz miłośnicy książek przejeżdżając przez miasto lub okolicę mogą przyjemnie i aktywnie spędzić czas. W piątek 11 maja 2018 o godz. 15 z pod biblioteki w Drawsku Pomorskim grupa rowerzystów, w składzie której byli bibliotekarze, dzieci oraz dorośli pasjonaci czytania wyruszyła na rajd rowerowy. Trasa przejazdu biegła przez park, ścieżką rowerową nad jezioro Okrę, a stamtąd na piknik do Jędrkowego Zakola. Na plaży nad jeziorem Okra był odpoczynek oraz wspólne i indywidualne czytanie książek. W Jędrkowym Zakolu na uczestników czekało ognisko, nad którym uczestnicy piekli kiełbaski.

W miedzy czasie Panie bibliotekarki malowały twarze chętnym dzieciom w różne kolorowe wzorki. Na pikniku dzieci brały udział w różnych konkurencjach m. in. w biegu z książką na głowie oraz z książką między nogami. Zwycięzcy zostali nagrodzeni a wszyscy biorący udział w rajdzie otrzymali pamiątkowe gadżety.

Składamy podziękowania Policji za czuwanie nad bezpieczeństwem przejazdu rowerzystów w newralgicznych miejscach oraz Panu Piotrowi Kowalczykowi za przekazanie nagród i gadżetów dla dzieci. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za udział w rajdzie oraz dobrą zabawę.

Czytany 179 razy

Nowości wydawnicze

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Wizyta gości z Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych oddz. Drawsko Pom.

  • Kategoria: Spotkania z książką - wrzesień 2018

Ostatnie zdjęcia