czwartek, 14 czerwiec 2018 11:58

Noc bibliotek 2018

noc bibliotek 2018 3 20180614 1882682916Dnia 09.06.2018 r. w MiPBP brała udział w akcji "Noc Bibliotek - Rzeczpospoczyta".
Głównym hasłem naszych działań był temat: "Podróż w przyszłość, czyli polska za 100 lat". Podczas warsztatów dzieci wraz z dorosłymi projektowali swoją bibliotekę marzeń.np: biblioteka połączona z placem zabaw, z basenem z kulkami, z teleskopem i obserwatorium, mobilna w kształcie czołgu, biblioteka-latarnia morska z basenem, "misiowa" dla najmłodszych czytelników, pod palmami "oaza" itp.

Biblioteka marzeń według dzieci to miejsce w którym nie tylko czytamy i wypożyczamy książki, ale również bardzo przyjemnie spędzamy czas na zabawie i rozwijamy własne zainteresowania. W ramach akcji czytaliśmy także w letniej czytelni książkę Zofii Staneckiej "Gdy pada deszcz.W jaskini goblinów". Jedną z wielu atrakcji było również malowanie buziek i tatuaży oraz figurki z balonów.

Nie zabrakło również wspólnego śpiewania przy akompaniamencie gitar. Dla uczestników zajęć przygotowane były słodycze, napoje, kiełbaski z grila. Na zakończenie akcji odbyła się projekcja filmu dla dzieci i mlodzieży pt: "Tarapaty". Po zakończeniu imprezy wszyscy w wybornych humorach wrócili do domu.

Na kolejne takie wydarzenie zapraszamy za rok.

Czytany 104 razy

Nowości wydawnicze

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Dzień Babci i Dziadka

  • Kategoria: Półka z literatami-styczeń 2019

Ostatnie zdjęcia