piątek, 10 maj 2019 14:49

Spotkanie autorskie- Leszek Szczasny

20190510 12222210 maja z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w naszej placówce odbyło się spotkanie autorskie z podróżnikiem Leszkiem Szczasnym pt: „Polska na szóstkę”. Jest on również pisarzem i autorem książki pt: „Świat na wyciągniecie ręki”. Tematem spotkania było pokazanie młodzieży, że nie tylko dalekie kraje i podróże zagraniczne są godne zainteresowania, ale nasz kraj ojczysty jest równie piękny i ciekawy.

W wydarzeniu brały udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Drawska Pom. Podróżnik wyświetlał slajdy i opowiadał o swoich wędrówkach po kraju. Ukazał Polskę z innej perspektywy. Kładł nacisk na drobiazgi i szczegóły na które nie zawsze zwracamy uwagę np: zanikający już folklor, tradycje, ruiny zabudowań, ludzi w ich codziennym życiu oraz pejzaże lasów, łąk, rzek, jezior i gór. Nie pokazywał dużych pięknych miast, zadbanych zabytków tylko miejsca niekiedy zapomniane, zaniedbane i opuszczone w czym tkwi cały ich urok. Przesłaniem spotkania było to, że powinniśmy nauczyć się doceniać swoje „małe ojczyzny” i otaczających nas ludzi.
Spotkanie zostało sfinansowane ze środków Powiatu Drawskiego przeznaczonych na realizację zadań powiatowych przez MiPBP.

logo     images        logob2

Czytany 93 razy Ostatnio zmieniany środa, 22 maj 2019 15:33