Wydrukuj tę stronę
piątek, 02 sierpień 2019 09:54

,,AKCJA LATO - wakacje z profilaktyką”

akcja lato tydzie 3 4 7 20190802 1977748236Kolejne dni wakacyjnych zajęć za nami. Trzeci i czwarty tydzień Akcji Lato upłynął pod hasłami:
-WIEM JAK BYĆ BEZPIECZNYM WSZĘDZIE, MAM FOCHA CZY nie MAM FOCHA.


Dzieci uczestniczyły w warsztatach cyrkowych „UWAGA RÓWNOWAGA”. Uczyły się różnych sztuczek cyrkowych np: żonglowanie, migrujące talerze, diabelskie pałeczki. Brały udział w warsztatach literacko-plastycznych. Samodzielnie narysowały scenki do teatrzyku Kamishibai, który następnie przedstawiły. Gry bez prądu to kolejne działania naszej akcji. Programowanie poprzez zabawę to kodowanie na macie DOTTA oraz Kolorowe Kubeczki. Korzystając ze sprzyjającej pogody brały udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu.(gra w podchody, bańki mydlane, balony, ringo, skakanki, hula hoop). Na warsztatach z audiobookiem dzieci wysłuchały bajki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek. Po wysłuchaniu bajki zrobiły własne niesamowite i niepowtarzalne skarpetki. Ułożyły również ciekawe historie dla przyozdobionych przez siebie skarpetek. Grupa biblioteczna uczestniczyła w zajęciach plastycznych i pogadance dotyczącej emocji. Zajęcia były poparte opowiadaniami z książki Jany Frey „Wszystko będzie dobrze”. Dzieci narysowały „e-motki” wyrażające różne uczucia. W kolejnych dniach dzieci obejrzały spektakl teatru z Krakowa „Przyjaźni dar odrzuci zły czar” oraz film w kinie „Król Lew”. Na warsztatach plastycznych dzieci rysowały plakat do obejrzanego filmu.

Projekt realizowany jest z dofinansowaniem ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych gminy Drawsko Pomorskie.

Czytany 122 razy Ostatnio zmieniany piątek, 02 sierpień 2019 13:18