środa, 09 październik 2019 15:04

Noc Bibliotek-2019 relacja

noc bibliotek 2019 8 20191009 1939120509Dnia 5 października w godzinach 17.00-21.00 w naszej bibliotece, odbyła się coroczna akcja pod nazwą „ Noc Bibliotek”. Na czytelników „małych i dużych” czekało wiele atrakcji. Tegoroczna edycja „Nocy Bibliotek” odbyła się pod hasłem ZNAJDŹMY WSPÓLNY JĘZYK. Ze względu na to, że spotkanie odbyło się późnym popołudniem pomieszczenia biblioteki zostały odpowiednio zaaranżowane. Chcąc stworzyć wrażenie przytulności i ciepła „nocny kącik dla dzieci” został udekorowany licznymi lampionami, gwiazdkami i poduchami.


Najmłodsi uczestniczyli w warsztatach DoMowy - zabawa ze słowami. Na edukacyjnej macie układały wyrazy z sylab tematycznie związanych z nocą. Wysłuchali opowiadań z „Wielkiej księgi strachów”, „Niezbyt tęga księga”-Grzegorza Janusza i „Lena- dlaczego ciemność jest czarna”-Silvii Serreli. Dzieci wzięły udział w pogadance na temat nocnego życia zwierząt, nocy i zjawisk z nią związanych. Chętnie uczestniczyły w zabawie integracyjnej „Moja szczęśliwa gwiazdka”. W celu rozświetlenia nocnej aury dzieci na warsztatach plastyczno-technicznych wykonały lampiony, które później zabrały do domu. Kolejnym punktem nocnego programu były edukacyjne gry komputerowe „kodowanie na ekranie- Scratch Junior”. Ostatnim etapem działania nocy bibliotecznej dla dzieci był film familijny pt: „Ptyś i Bill”.
Wraz z zaproszonymi dorosłymi gośćmi flirtowaliśmy z Markiem Hłasko, graliśmy w gry o tematyce bibliotecznej, snuliśmy opowieści rodzinne. Dodatkowo pochylaliśmy się nad cytatami Marka Hłasko i Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, a także bawiliśmy się w układanie zdań z losowo wybranych słów.
W programie Nocy Bibliotek zaplanowano także „coś dla ciała ”czyli słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników akcji.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok na kolejną akcję „Noc Bibliotek”.

Czytany 91 razy Ostatnio zmieniany środa, 09 październik 2019 15:09

Nowości wydawnicze

Ostatnie galerie

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

  • Kategoria: ZPET-Bajki pod choinkę

Ostatnie zdjęcia