środa, 16 październik 2019 12:43

Rozkochajmy Dzieci w Książkach

ren

„Celem kampanii #rozkochajmydzieciwksiazkach jest szeroko pojęte upowszechnianie czytelnictwa zarówno wśród dzieci, które dopiero poznają świat literatury, jak i dzieci i młodszych nastolatków, którym chcemy pokazać, że czytanie jest ciekawym sposobem spędzania czasu i zachęcić je do sięgania po książki”.

Kasia Keller

Nasza biblioteka również włączyła się do wspaniałej czytelniczej  akcji "Rozkochajmy Dzieci w Książkach". Promotorką kampanii jest pani Kasia Keller pisarka, autorka min. książki "W koło Macieju". Rozbudzanie czytelniczych pasji u najmłodszych dzieci odbywa się podczas licznych spotkań z książką i głośnego czytania. Kształtowanie nawyku czytania sprawdza sie również w postaci teatrzyku Kamishibai. Dotychczas w naszej akcji czytelniczej wzięły udział dzieci z drawskiego przedszkola, oraz "zerówka" ze SP nr.1. Miłość do książek to prezent na całe życie, dlatego też zachęcamy rodziców do wzięcia udziału w akcji.

Czytany 100 razy Ostatnio zmieniany środa, 16 październik 2019 14:10
Więcej w tej kategorii: « Z KSIĄŻKĄ NA START - Edycja 2019