piątek, 20 grudzień 2019 11:23

Nasza biblioteka w projekcie "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa"

W roku 2019 drawska biblioteka po raz kolejny uczestniczyła w Programie Wieloletnim MKiDN na lata 2016-2020 pn. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Priorytet 1 Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek publicznych. Celem programu jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników bibliotek publicznych.

Biblioteka drawsko

Realizując program szczególny nacisk kładziemy na pobudzanie nawyków czytelniczych poprzez systematyczny zakup nowości wydawniczych, aktualizowanie zasobów biblioteki, a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla klientów naszej biblioteki. Program jest elementem polityki bibliotecznej Ministerstwa Kultury, w którym kształtowanie księgozbiorów bibliotek publicznych następuje ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa i przy wsparciu samorządów w zakresie finansowania nowości wydawniczych.

image0


W wyniku realizacji programu Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Drawsku Pomorskim pozyskała środki finansowe Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2016-2019 pochodzące z budżetu państwa w wysokości 46 580 złotych (z których zakupiono 1826 książek), w tym w roku 2019 kwotę 13 700 zł. Księgozbiór tradycyjny został powiększony w roku 2019 o 1995 książek, z czego 546 książek zakupiono ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Książki zostały udostępnione czytelnikom filii bibliotecznych w Gudowie, Suliszewie, Łabędziach, Rydzewie, Ostrowicach i mieszkańcom Drawska Pomorskiego.

image0

 

image0

Czytany 563 razy Ostatnio zmieniany środa, 26 luty 2020 12:19
Więcej w tej kategorii: « „Nie tylko bibliotekarz...” Spot »

Nowości wydawnicze

Projekty

 

Fundusze

Zadanie: Ojczysty-nasz ulubiony!


 

Fundusze

Zadanie „Wkręceni w czytanie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych 


 

Fundusze

Zadanie „Nie tylko bibliotekarz...” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Całkowicie inne spotkanie z Edytą Jungowską i Pipi

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

Ostatnie zdjęcia