środa, 04 marzec 2020 10:21

„Wkręceni w czytanie”

„Nie tylko bibliotekarz...” i „Wkręcenie w czytanie”  - dwa nowe projekty drawskiego ośrodka kultury - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał na nie 73 tys. zł.

Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim może pochwalić się kolejnymi projektami, na które pozyskał zewnętrzne środki. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego właśnie przyznał dotacje w ramach programu „Partnerstwo dla książki” 2020.  Są tam dwa bardzo ciekawe projekty z Drawska Pomorskiego.

Wkręcenie w czytanie

Pierwszy z projektów „Wkręcenie w czytanie”  uzyskał dofinansowanie w wysokości 38 tysięcy złotych.Obejmuje on przeprowadzenie przez bibliotekę kilku bardzo ciekawych projektów z udziałem ekspertów, pisarzy, czytelników i ich rodziców, które są odpowiedzią na potrzeby społeczne, sprzyjają popularyzacji czytelnictwa i aktywizują społeczność lokalną. Biblioteka zorganizuje m.in: spotkania z pisarzami, warsztaty artystyczne, konkursy i akcje czytelnicze, wystawę, happening. Powstaną też gry na smartfony w oparciu o wybrane przez młodzież książki. Realizacja celów zadania umożliwi wzrost atrakcyjności biblioteki jako lokalnego centrum kultury i edukacji, wzrost czytelnictwa, znaczenia książki w procesie wychowania i edukacji, wykorzystania i tworzenia zasobów bibliotecznych oraz wzrost liczby odwiedzających bibliotekę.Do udziału w projekcie zostaną zaproszone wszystkie szkoły podstawowe i przedszkola z terenu gminy Drawsko Pomorskie.  

Czytany 448 razy Ostatnio zmieniany środa, 04 marzec 2020 10:23
Więcej w tej kategorii: „Nie tylko bibliotekarz...” »

Nowości wydawnicze

Projekty

 

Fundusze

Zadanie: Ojczysty-nasz ulubiony!


 

Fundusze

Zadanie „Wkręceni w czytanie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych 


 

Fundusze

Zadanie „Nie tylko bibliotekarz...” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Całkowicie inne spotkanie z Edytą Jungowską i Pipi

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

Ostatnie zdjęcia