środa, 04 marzec 2020 10:29

„Nie tylko bibliotekarz...”

Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim może pochwalić się kolejnymi projektami, na które pozyskał zewnętrzne środki. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego właśnie przyznał dotacje w ramach programu „Partnerstwo dla książki” 2020.  Są tam dwa bardzo ciekawe projekty z Drawska Pomorskiego.

Nie tylko bibliotekarz...

„Nie tylko bibliotekarz...” uzyskał dofinansowanie  w wysokości 35 tysięcy złotych. 

Obejmuje on organizację szkoleń i kursów dla wszystkich bibliotekarzy z terenu powiatu drawskiego (31 osób), które umożliwią im uzyskanie nowych umiejętności i kompetencji, a w konsekwencji podniesienie standardów usług oferowanych użytkownikom bibliotek gminnych. Szkolenia i kursy poprowadzą doświadczeni trenerzy, a organizacyjnie drawska biblioteka powiatowa, która przeznaczy na ten cel także część dotacji powiatu drawskiego na realizację zadań powiatowych przez MiPBP. Pozwoli to na to, aby każdy z bibliotekarzy mógł wziąć udział w wielotematycznych warsztatach i kursach, a dzięki temu cała kadra gminnych bibliotek będzie mogła wspólnie i skutecznie działać w celu dostosowania swoich usług do zmieniających się potrzeb czytelników, w tym czytelników młodych. 

Do udziału w projekcie, oprócz drawskich bibliotekarzy, zostaną zaproszeni wszyscy  bibliotekarze z Czaplinka, Kalisza Pomorskiego, Wierzchowa, Złocieńca. Na uczestnictwo bibliotekarzy w szkoleniach uzyskano również zgodę lokalnych władz samorządowych.

Czytany 417 razy Ostatnio zmieniany środa, 04 marzec 2020 10:31

Nowości wydawnicze

Projekty

 

Fundusze

Zadanie: Ojczysty-nasz ulubiony!


 

Fundusze

Zadanie „Wkręceni w czytanie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych 


 

Fundusze

Zadanie „Nie tylko bibliotekarz...” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Całkowicie inne spotkanie z Edytą Jungowską i Pipi

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

Ostatnie zdjęcia