piątek, 06 marzec 2020 08:07

Ojczysty – dodaj do ulubionych 2020 – Nowy projekt z dofinansowaniem drawskiej kultury

„Ojczysty – dodaj do ulubionych 2020 – Nowy projekt z dofinansowaniem drawskiej kultury

Z przyjemnością informujemy, że Narodowe Centrum Kultury ogłosiło listę wniosków rozpatrzonych pozytywnie, czyli beneficjentów programu Ojczysty – dodaj do ulubionych 2020.

W ramach programu złożono 303 wnioski. Wyłoniono 28 beneficjentów, którzy otrzymają dofinansowanie na realizację swoich projektów. W tym gronie, na ósmym miejscu, znalazł się projekt Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim pt. „Ojczysty- nasz ulubiony” i uzyskał dofinansowanie w wysokości 40 tysięcy złotych. Projekt będzie realizowany przez drawską bibliotekę.

To kolejny projekt realizowany przez bibliotekę w ramach działalności biblioteki powiatowej. Tym razem do udziału w projekcie oprócz uczniów SP nr 1 i nr 2 w Drawsku Pomorskim, zostanie zaproszona młodzież szkół średnich z Drawska Pomorskiego, Złocieńca i Kalisza Pomorskiego wraz z polonistami oraz członkowie Stowarzyszenia UTW Złoty Wiek z Drawska Pomorskiego.

Celem strategicznym programu Ojczysty – dodaj do ulubionych 2020 jest kształtowanie twórczych, odpowiedzialnych i świadomych postaw wobec języka polskiego, budowanie kompetencji językowych, doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem ojczystym poprzez realizację projektów popularyzujących wiedzę o języku.

„Ojczysty – dodaj do ulubionych 2020 – Nowy projekt z dofinansowaniem drawskiej kultury” –  spotkanie w sprawie projektu”

Czytany 281 razy Ostatnio zmieniany piątek, 06 marzec 2020 09:54

Nowości wydawnicze

Projekty

 

Fundusze

Zadanie: Ojczysty-nasz ulubiony!


 

Fundusze

Zadanie „Wkręceni w czytanie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych 


 

Fundusze

Zadanie „Nie tylko bibliotekarz...” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Całkowicie inne spotkanie z Edytą Jungowską i Pipi

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

Ostatnie zdjęcia