środa, 11 marzec 2020 11:50

Komunikat dotyczący działania placówek podległych Dyrektorowi Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim

„Dzieci kochają dinozaury

Szanowni Państwo,Szanowni Państwo,

w związku z komunikatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (w załączeniu poniżej) z dnia 11 marca 2020r. Dyrektor Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim informuje o czasowym zawieszeniu do odwołania dostępności placówek, w których realizowane są zadania Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim.

Od 12 marca 2020r. placówki: ośrodek kultury, biblioteki wraz z filiami oraz świetlice podległe dyrektorowi zostają zamknięte dla użytkowników. O wszelkich zmianach niezwłocznie Państwa poinformujemy.

Do końca 11 marca istnieje możliwość wypożyczenia większej ilości książek lub pobrania kodów do LEGIMI.

Komunikat Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2 sztab kryzysowy z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 12 marca 2020 r. instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego.
Oznacza to zawieszenie organizacji wydarzeń kulturalnych z udziałem publiczności, w tym koncertów, spektakli, wernisaży oraz wydarzeń specjalnych odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach, zamkniecie muzeów dla zwiedzających oraz zawieszenie zajęć w placówkach szkolnictwa artystycznego wszystkich stopni.
MKiDN zaleca również instytucjom kultury i placówkom edukacji artystycznej odwołanie wszelkich wyjazdów zagranicznych związanych z realizacją działalności kulturalno-artystycznej, w tym w szczególności z udziałem w dużych wydarzeniach o charakterze masowym (targi, wystawy) oraz wyjazdów stypendialnych, w szczególności do krajów o wysokiej zachorowalności na koronawirusa SARS-COV-2.
Jednocześnie MKiDN zwraca się do dyrektorów instytucji o opracowanie założeń działania jednostki organizacyjnej w sytuacji zwiększonego zagrożenia epidemiologicznego na terenie działania instytucji, potwierdzonego komunikatami odpowiednich służb (lokalnych władz i miejscowych służb sanitarno-epidemiologicznych) i zaleca, aby plany te zapewniały realizację wyłącznie czynności niezbędnych dla podtrzymania ciągłości działania instytucji.

Czytany 42 razy Ostatnio zmieniany środa, 11 marzec 2020 11:52

Nowości wydawnicze

Ostatnie galerie

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

  • Kategoria: ZPET-Bajki pod choinkę

Ostatnie zdjęcia