środa, 06 maj 2020 08:13

Ojczysty – nasz ulubiony

„Ojczysty – nasz ulubiony

Na początku marca otrzymaliśmy bardzo dobrą informację od Narodowego Centrum Kultury – nasz projekt „Ojczysty – nasz ulubiony!” znalazł się w bardzo wąskim gronie 28 z 303 zadań, które otrzymały 40 tysięcy złotych dofinansowania ze środków programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2020”. Niestety ograniczenia związane z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemiologicznego, w tym zawieszenie działalności instytucji kultury, sprawiły że realizacja projektu stanęła pod znakiem zapytania, zarówno ze względów finansowych jak i organizacyjnych. 

Na początku marca otrzymaliśmy bardzo dobrą informację od Narodowego Centrum Kultury – nasz projekt „Ojczysty – nasz ulubiony!” znalazł się w bardzo wąskim gronie 28 z 303 zadań, które otrzymały 40 tysięcy złotych dofinansowania ze środków programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2020”. Niestety ograniczenia związane z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemiologicznego, w tym zawieszenie działalności instytucji kultury, sprawiły że realizacja projektu stanęła pod znakiem zapytania, zarówno ze względów finansowych jak i organizacyjnych. W tej trudnej sytuacji z pomocą przyszła nam gmina Drawsko Pomorskie, która zdecydowała o przekazaniu dotacji celowej ze swojego budżetu na pokrycie wkładu własnego, niezbędnego do realizacji zadania.

Sam projekt obejmuje zrealizowanie cyklu spotkań warsztatowych rozwijających zainteresowania językiem polskim, przekazujących wiedzę o nim oraz kształtujących umiejętność sprawnego posługiwania się poprawną polszczyzną. Przeprowadzony zostanie m.in. panel dyskusyjny z zakresu językoznawstwa dla młodzieży szkół podstawowych i średnich, warsztaty teatralno-literackie dla młodzieży, dorosłych i seniorów. W ramach projektu powstanie także gra do nauki ortografii na kilku poziomach trudności. Wszystkie działania będą miały charakter innowacyjny, a ich celem będzie doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem polskim, budowanie kompetencji językowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za polszczyznę. To kolejny projekt realizowany przez bibliotekę w ramach działalności biblioteki powiatowej. Tym razem do udziału w projekcie oprócz uczniów SP nr 1 i nr 2 w Drawsku Pomorskim, zostanie zaproszona młodzież szkół średnich z Drawska Pomorskiego, Złocieńca i Kalisza Pomorskiego wraz z polonistami oraz członkowie Stowarzyszenia UTW Złoty Wiek z Drawska Pomorskiego.

W chwili obecnej oczekujemy na podpisanie umowy o dofinansowanie  z Narodowym Centrum Kultury, a w międzyczasie aktualizujemy założenia programowe, tak aby w obliczu ograniczeń związanych ze stanem zagrożenia epidemiologicznego możliwa była realizacja części działań projektowych zdalnie poprzez Internet. 

 

„Ojczysty – nasz ulubiony

Czytany 336 razy Ostatnio zmieniany środa, 09 wrzesień 2020 12:02

Nowości wydawnicze

Projekty

 

Fundusze

Zadanie: Ojczysty-nasz ulubiony!


 

Fundusze

Zadanie „Wkręceni w czytanie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych 


 

Fundusze

Zadanie „Nie tylko bibliotekarz...” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Całkowicie inne spotkanie z Edytą Jungowską i Pipi

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

Ostatnie zdjęcia