piątek, 02 październik 2020 07:20

Warsztaty z retoryki

Warsztaty z retoryki

28 oraz 29 września Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Drawsku Pomorskim zorganizowała warsztaty z retoryki dla uczniów szkół podstawowych. Warsztaty zatytułowane „Retoryka i krytyczne myślenie" odbyły się w ramach zadania „Ojczysty – nasz ulubiony!” dofinasowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty – nasz ulubiony 2020.

W pierwszym dniu warsztatów prowadzonych przez trenerów z Akademii Retoryki z Warszawy uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z Mielenka Drawskiego oraz Ostrowic, w drugim zaś z Drawska Pomorskiego.

Podczas zajęć młodzież pochyliła się nad tematem komunikacji w życiu codziennym. Dowiedzieli się, że nie wszystko da się załatwić mailem czy sms-em. W wielu przypadkach konieczna jest rozmowa twarzą w twarz. Uczestnicy warsztatów mogli przekonać się jak ważne w kontaktach międzyludzkich są: pierwsze wrażenie, postawa, kontakt wzrokowy czy zwykły uśmiech.

Poznali między innymi pojęcie marki osobistej, dowiedzieli się jak nad nią pracować. Kolejnymi tematami były small talk oraz dyskusja. Młodzież mogła w praktycznych ćwiczeniach nauczyć się argumentować swoje zdanie, odpowiadać kontrargumentami, czasami także krytykować, jednak w taki sposób, aby nikogo nie obrażać, a przekazać swoje zdanie.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem młodzieży. W opinii większości uczestników takie zajęcia powinny mieć miejsce częściej.

Fundusze

Zadanie: Ojczysty-nasz ulubiony!

 

Czytany 158 razy Ostatnio zmieniany piątek, 02 październik 2020 07:22

Nowości wydawnicze

Projekty

 

Fundusze

Zadanie: Ojczysty-nasz ulubiony!


 

Fundusze

Zadanie „Wkręceni w czytanie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych 


 

Fundusze

Zadanie „Nie tylko bibliotekarz...” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Całkowicie inne spotkanie z Edytą Jungowską i Pipi

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

Ostatnie zdjęcia