środa, 07 październik 2020 10:17

Seniorzy użyczają głosu bajkowym postaciom

Warsztaty z retoryki

W ramach warsztatów teatralno-literackich seniorzy  pracują nad baśnią „O królewnie Śnieżce”. Użyczają one głosów występującym w niej postaciom, a jako główna bohaterka przemówi z głośników kierowniczka grupy wokalnej Violki – Violetta Zbytek.

Seniorzy  dotąd nie nagrywali żadnego słuchowiska i są tymi działaniami w sferze audio, czyli wyłącznie w świecie dźwięku, wręcz zafascynowani. – Nie spodziewałam się, że uczestnicy mają aż tak wielką wrażliwość na słowo mówione do mikrofonu, którym trzeba wyczarować dla słuchacza cały bajkowy świat królewny Śnieżki – podkreśla Joanna Mączkowska. Jako dyplomowany reżyser po krakowskiej Akademii Teatralnej prowadzi z seniorami, przed właściwym nagraniem słuchowiska, warsztaty teatralno-literackie oraz próby mikrofonowe.

Dodajmy, że powstałe w ramach warsztatów słuchowisko nie będzie tylko odtworzeniem znanej baśni. Pojawią się w nim nowe, językowe akcenty, gdyż wyszukane w tekście wyrazy dawne, już anachroniczne, zostaną zastąpione ich obecnie używanymi odpowiednikami. Innymi słowy i dobra Śnieżka, i niedobra Macocha  zabrzmią zupełnie współcześnie. Natomiast sama opowieść również uzyska nieoczekiwane zwroty akcji w nowo powstałym  scenariuszu.

Zajęcia odbywają się w ramach zadania Ojczysty-nasz ulubiony! realizowanego przez Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Drawsku Pomorskim. Zadanie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty-dodaj do ulubionych 2020.

Warsztaty z retoryki

Fundusze

Zadanie: Ojczysty-nasz ulubiony!

 

Czytany 133 razy Ostatnio zmieniany środa, 07 październik 2020 10:19

Nowości wydawnicze

Projekty

 

Fundusze

Zadanie: Ojczysty-nasz ulubiony!


 

Fundusze

Zadanie „Wkręceni w czytanie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych 


 

Fundusze

Zadanie „Nie tylko bibliotekarz...” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Całkowicie inne spotkanie z Edytą Jungowską i Pipi

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

Ostatnie zdjęcia