czwartek, 08 październik 2020 14:30

Newsletter w bibliotece – kolejne szkolenie dla bibliotekarzy za nami

Bibliotekarz

W dniu wczorajszym odbyło się kolejne szkolenie dla bibliotekarzy z terenu powiatu drawskiego w ramach zadania „Nie tylko bibliotekarz…” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Szkolenie zatytułowane „Newsletter w bibliotece- najważniejsze narzędzie w pracy bibliotekarza” odbyło się tym razem w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

W pierwszej części – teoretycznej, uczestnicy rozmawiali o tym, jaki ma cel wysyłka newslettera, czym jest dobry newsletter, jakie treści i elementy powinien zawierać, jak odpowiednio dobierać grafiki, czy też, w jakich godzinach najlepiej wysyłać nasze e-maile.Druga część szkolenia była częścią praktyczną.

Krok po kroku, wspólnie z prowadzącym bibliotekarze przeszli przez cały proces tworzenia newslettera. Wspólnie zaangażowali się w rozwiązywanie zadań i ćwiczeń, a także poznali niuanse niezbędne podczas tworzenia newslettera biblioteki. Ćwiczenia obejmowały m.in. wybór najlepszych celów oraz targetowanie newslettera w bibliotece, tworzenie nagłówków w kampanii, tworzenie treści newslettera, dobór grafiki i zdjęć.

Przedstawiono także przykłady dobrych praktyk zastosowania newslettera w bibliotece.


Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Bibliotekarz

Czytany 116 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 08 październik 2020 14:32

Nowości wydawnicze

Projekty

 

Fundusze

Zadanie: Ojczysty-nasz ulubiony!


 

Fundusze

Zadanie „Wkręceni w czytanie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych 


 

Fundusze

Zadanie „Nie tylko bibliotekarz...” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Całkowicie inne spotkanie z Edytą Jungowską i Pipi

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

Ostatnie zdjęcia