piątek, 09 październik 2020 09:21

Warsztaty ze Stanisławem Heropolitańskim

Warsztaty z retoryki

6. października w drawskiej bibliotece oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w  Kaliszu Pomorskim odbyły się warsztaty komunikowania się, które poprowadził pan Stanisław Heropolitański - znany lektor, prezenter telewizyjny i dziennikarz.Podczas warsztatów w bibliotece młodzież ze szkoły podstawowej kształciła umiejętność głośnego czytana tekstu ze zrozumieniem, właściwą interpretacją i dykcją.

Dzięki profesjonalnemu sprzętowi dziennikarskiemu mogli oni nagrywać swój głos i usłyszeć jak odbierają go inni, dowiedzieć się jakie błędu popełniają i jak pracować, aby je wyeliminować.Podczas prezentacji w Kaliszu Pomorskim maturzyści mogła uczestniczyć w wykładzie „Jak mówić od ludzi i do rzeczy”. Obejmował on zagadnienia z zakresu mowy ciała, autoprezentacji, retoryki, sprawności i poprawności językowej.

Skuteczna komunikacja jest warunkiem sukcesu w wielu dziedzinach życia, zarówno podczas odpowiedzi na lekcjach, egzaminach jak i w kontaktach  z kolegami. Praktyczne wskazówki, przybliżyły jak skutecznie komunikować się, żeby zostać właściwie zrozumianym przez odbiorców. 

Obydwa spotkania odbyły się w ramach zadania „Ojczysty-nasz ulubiony!” realizowanego przez Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim i Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Drawsku Pomorskim.

Zadanie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2020”

Fundusze

Zadanie: Ojczysty-nasz ulubiony!

 

Czytany 115 razy Ostatnio zmieniany piątek, 09 październik 2020 09:23

Nowości wydawnicze

Projekty

 

Fundusze

Zadanie: Ojczysty-nasz ulubiony!


 

Fundusze

Zadanie „Wkręceni w czytanie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych 


 

Fundusze

Zadanie „Nie tylko bibliotekarz...” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Całkowicie inne spotkanie z Edytą Jungowską i Pipi

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

Ostatnie zdjęcia