środa, 14 październik 2020 13:11

Ciekawa noc z biblioteką w Drawsku Pomorskim

Ciekawa noc z biblioteką w Drawsku Pomorskim

W tym roku drawska Biblioteka zorganizowała Noc Bibliotek pod hasłem "Noc detektywów". 

Zajęcia prowadził gość - Dariusz Rekosz, autor książek przygodowo-detektywistycznych dla dzieci i młodzieży. Pisarz jest również animatorem kultury, twórcą scenariuszy, słuchowisk radiowych i felietonistą. Chcieliśmy, aby spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.

W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzieli się jak wysłać zaszyfrowaną wiadomość, brali udział w wielu ciekawych konkursach, rywalizując zarówno w grupach jak i indywidualnie. Na koniec odbyły się nawet wspólne tańce. Obecne na spotkaniu dzieci i młodzież oceniły je jako bardzo wysoko- relacjonuje Magdalena Lekka z drawskiej biblioteki.

Wcześniej Dariusz Rekosz spotkał się również z dorosłymi czytelnikami prezentując im 50 zakazanych książek. 

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja zachęcająca w niekonwencjonalny sposób do korzystania z zasobów bibliotek, jak również ukazująca je jako otwarte instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku.

Czytany 178 razy Ostatnio zmieniany środa, 14 październik 2020 13:13

Nowości wydawnicze

Projekty

 

Fundusze

Zadanie: Ojczysty-nasz ulubiony!


 

Fundusze

Zadanie „Wkręceni w czytanie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych 


 

Fundusze

Zadanie „Nie tylko bibliotekarz...” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Całkowicie inne spotkanie z Edytą Jungowską i Pipi

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

Ostatnie zdjęcia