wtorek, 20 październik 2020 13:52

„Czy Koszałek Opałek poradziłby sobie z sms-em?”- dawne i współczesne sposoby komunikacji

Warsztaty

W ramach realizacji zadania „Ojczysty-nasz ulubiony!” Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim we współpracy ze szkołami przeprowadził cykl warsztatów komunikowania się zatytułowanych „Czy Koszałek Opałek poradziłby sobie z sms-em?” - dawne i współczesne sposoby komunikacji. Warsztaty dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty-dodaj do ulubionych 2020.

Komunikacja jest jednym z najstarszych procesów społecznych, towarzyszącym człowiekowi od chwili, gdy zaczął żyć w grupach. Wraz z upływem czasu liczba możliwych sposobów komunikacji wzrasta, a coraz bardziej skomplikowane i łatwiej dostępne informacje można przesyłać szybciej na większe odległości. Dziś używamy technik komunikacji, o których nie śnili nasi przodkowie. Można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że nasze dzieci poznają technologie dziś opisywane tylko w literaturze science-fiction. Nowe, lepsze narzędzia komunikacji napędzają spiralę zmian w dzisiejszym społeczeństwie.

Podczas warszatów uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych w Mielenku Drawskim, Ostrowicach, Drawsku Pomorskim oraz szkoły średniej z  Kalisza Pomorskiego. Warsztaty przeprowadzone zostały przez wielu trenerów.  Podczas nich uczestnicy poznawali dawne i współczesne metody komunikacji od sygnałów dymnych, poprzez listy do Messengera. Wspólnie zastanawiali się, jak mobilny świat smartfonów wpływa na relacje międzyludzkie. Warsztaty miały interaktywny charakter. W ich trakcie uczniowie poznawali zasady relacji interpersonalnych, sposobów skutecznej komunikacji. Uczestnicy poruszali zagadnienia z zakresu mowy ciała, autoprezentacji, retoryki, sprawności i poprawności językowej. Skuteczna komunikacja jest warunkiem sukcesu w wielu dziedzinach życia, zarówno podczas odpowiedzi na lekcjach, egzaminach jak i w kontaktach z kolegami. Praktyczne wskazówki, przybliżyły jak skutecznie komunikować się, żeby zostać właściwie zrozumianym przez odbiorców. Nie zabrakło również odgrywania scenek typowych dla życia codziennego. Część warsztatów poświęcona była także kulturalnej komunikacji przy użyciu nowoczesnych nośników takich jak komunikatory porali społecznościowych, sms. We wszystkich zadaniach główny nacisk kładziony był na zdolności komunikacyjne a także używanie poprawnej polszczyzny.

Fundusze

Zadanie: Ojczysty-nasz ulubiony!

 

Czytany 138 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 20 październik 2020 13:54

Nowości wydawnicze

Projekty

 

Fundusze

Zadanie: Ojczysty-nasz ulubiony!


 

Fundusze

Zadanie „Wkręceni w czytanie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych 


 

Fundusze

Zadanie „Nie tylko bibliotekarz...” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Całkowicie inne spotkanie z Edytą Jungowską i Pipi

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

Ostatnie zdjęcia