środa, 21 październik 2020 10:45

Spotkania z Grzegorzem Kasdepke

Testy mobilnej gry ortograficznej

14 i 15 października odbył się szereg pięciu spotkań autorskich z Grzegorzem Kasdepke w drawskiej bibliotece oraz w jej filiach w Ostrowicach i Zarańsku.  Grzegorz Kasdepke to cieszący się niezwykłą popularnością pisarz dla dzieci i młodzieży, autor scenariuszy i dziennikarz, były wieloletni redaktor naczelny magazynu dziecięcego „Świerszczyk”, laureat wielu nagród.

„A ja nie chcę być księżniczką”, „Bon czy ton. Savoir – vivre dla dzieci”, „Detektyw Pozytywka”, „Bodzio i pulpet”, "Kacperiada" – to tylko niektóre tytuły z twórczości autora, które młodzi czytelnicy i ich rodzice mogą kojarzyć.

Na początku spotkań autor, barwnie i dowcipnie, opowiadał  o swojej twórczości, o zawodzie pisarza, dziennikarza, o swojej drodze do pisania książek dla dzieci. Spotkania przebiegały w fantastycznej atmosferze. Pełne humoru teksty autora i to w jaki sposób o nich opowiadał wywoływały co chwilę uśmiech na twarzach młodych czytelników. Grzegorz Kasdepke zafundował zebranym niemało atrakcji, włączając dzieci do rozmowy, zadając najróżniejsze zagadki i czytając fragmenty swych opowiadań. Z kolei na wszystkie pytania zadawane przez młodych czytelników autor dziecięcych bestselerów odpowiadał z właściwym sobie humorem i często z błyskotliwymi puentami.

Spotkania zostały zrealizowane w ramach projektu „Wkręceni w czytanie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zapraszamy na spotkanie z literaturą dziecięcą i Wiesławem Drabikiem

Zadanie „Wkręceni w czytanie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Czytany 129 razy Ostatnio zmieniany środa, 21 październik 2020 10:47

Nowości wydawnicze

Projekty

 

Fundusze

Zadanie: Ojczysty-nasz ulubiony!


 

Fundusze

Zadanie „Wkręceni w czytanie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych 


 

Fundusze

Zadanie „Nie tylko bibliotekarz...” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Całkowicie inne spotkanie z Edytą Jungowską i Pipi

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

Ostatnie zdjęcia