Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 08 luty 2021 09:38

Biblioteki z Kołobrzegu i Szczecinka dołączyły do inicjatywy bibliotek w zachodniopomorskim Wyróżniony

Testy mobilnej gry ortograficznej

Miejska Bibliotek Publiczna im. Bogdana Horodyskiego w Szczecinku oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Galla Anonima w Kołobrzegu przystąpiły do Konsorcjum Zachodniopomorskiego. Dzięki temu poszerzy się dostęp do jednej z największych platform dostępowych do ebooków.

Wspólnie z bibliotekami z regionu: z Czaplinka, Drawska Pomorskiego, Dębna, Goleniowa, Gryfic, Kalisza Pomorskiego, Kołobrzegu, Stargardu, Szczecinka i Złocieńca, założono konsorcjum zachodniopomorskie, którego liderem został Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim. Dzięki temu czytelnicy tych bibliotek, którzy pobiorą kody w bibliotece, uzyskują nieograniczony dostęp do kilkudziesięciu tysięcy tytułów ebooków i audiobooków. Czytelnicy zapisani do tych bibliotek, mogą mieć dostęp do wielu nowości i bestsellerów, jak i starszych tytułów. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu, założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku za darmo. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej swojej biblioteki.

Teraz do porozumienia dołączyły biblioteki z Kołobrzegu i Szczecinka

Miejska Bibliotek Publiczna im. Bogdana Horodyskiego w Szczecinku dodatkowo pełni funkcję biblioteki powiatowej, która koordynuje i wspomaga pracę wszystkich bibliotek, jakie znajdują się w powiecie szczecineckim. W ostatnim czasie placówka przeszła gruntowny remont oraz została zaopatrzona w nowy sprzęt. W stale uzupełnianych zbiorach biblioteki znajdziemy zarówno wiele pozycji naukowych i popularnonaukowych oraz wybór literatury współczesnej i klasyki. Od kilku lat biblioteka stale poszerza ofertę audiobooków i prasy, posiada literaturę obcojęzyczną w oryginale.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Galla Anonima w Kołobrzegu jest jedną z pierwszych bibliotek publicznych utworzonych na Pomorzu, co miało miejsce 5 maja 1895 r. Początkowo mieściła się w podrzędnej gospodzie, później w małym pomieszczeniu w starym domu przy ulicy Katedralnej.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Galla Anonima tworzą Biblioteka Główna przy ul. J. Frankowskiego, oddziały przy ul. Brzozowej, filie, punkty stałe oraz punkty sezonowe. Użytkownicy mają dostęp nie tylko do atrakcyjnych i dobrze wyposażonych pomieszczeń bibliotecznych, ale też bezpłatnych stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, programów biurowych, programu prawniczego oraz usług informacyjnych prezentowanych w sieci  Poza tradycyjną książką mogą korzystać ze zbiorów takich jak: audiobooki, multimedia, gry i inne dokumenty audiowizualne.

Więcej informacji o działaniu usługi można uzyskać na stronie:

https://www.kulturadrawsko.pl/index.php/najnowsze/item/96-60-000-ebookow-i-audiobookow-bez-limitu-dla-czytelnikow-dzieki-wspolpracy-bibliotek-z-zachodniopomorskiego

oraz w bibliotekach członkowskich.

Czytany 209 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 luty 2021 09:39