piątek, 12 marzec 2021 09:35

Drawski projekt „W krainie czarodziejów, magów i robotów” z dofinansowaniem Wyróżniony

Nowe audiobooki

Instytut książki poinformował, że Minister Kultury przyznał dotacje w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2021”. Na liście rankingowej znalazł się też projekt drawskiej biblioteki , który uzyskał dofinansowanie w wysokości 40 tysięcy złotych.

W świecie  fantasy i science fiction

Projekt  „W krainie  czarodziejów, magów i robotów”  to kolejny pomysł bibliotekarzy na dotarcie do  młodego czytelnika i przybliżenie literatury gatunku, który doskonale wpływa na rozwój wyobraźni i umożliwia wykorzystanie nowych technologii.

W świecie Lema

W nawiązaniu do Roku Lema w projekcie znajdzie się też twórczość tego autora. Powieści Solaris, Bajki robotów, czy Opowieść o pilocie Pirxie to najsłynniejsze z książek Lema, które nieustannie bawią i zadziwiają swoją oryginalnością, Będą one również inspiracją  do stworzenia gry mobilnej na aplikacji Action Track.

 Partnerstwo dla książki

 Projekt realizowany będzie w bibliotece głównej oraz jej sześciu filiach. Do udziału w  projekcie  zaproszeni będą  partnerzy, czyli  wszystkie placówki edukacyjne z terenu gminy Drawsko Pomorskie. Zaplanowano do  wspólnej realizacji wiele działań, m.in.: warsztaty z robotyki, z gamifikacji literatury, komiksowe, techniczne z klockami lego, plastyczne, spotkania z pisarzami, filmy, spektakle teatralne,  itp.,  których celem jest  przede wszystkim popularyzacja literatury i wzrost czytelnictwa.

Nowe audiobooki

Czytany 118 razy Ostatnio zmieniany piątek, 12 marzec 2021 09:38

Nowości wydawnicze

Projekty

 

Fundusze

Zadanie: Ojczysty-nasz ulubiony!


 

Fundusze

Zadanie „Wkręceni w czytanie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych 


 

Fundusze

Zadanie „Nie tylko bibliotekarz...” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Całkowicie inne spotkanie z Edytą Jungowską i Pipi

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

Ostatnie zdjęcia