piątek, 11 czerwiec 2021 08:41

Uśmiechnięte Oczy Syrii – podróż przez Syrię Wyróżniony

Szkolenie

W poniedziałkowe popołudnie (7 czerwca) drawska biblioteka zaprosiła dorosłych mieszkańców na spotkanie z Panem Robertem Maciągiem, podróżnikiem i fotografem.

Spotkanie autorskie  to  przepiękna  i pasjonująca opowieść o Syrii sprzed wybuchu wojny. Uczestnicy zobaczyli na zdjęciach piękne miejsca, proste ale szczęśliwe życie, bajeczne bazary, widoki z drogi i miejsc noclegowych, przepyszne dania i owoce oraz mieszkańców tego pięknego, ale mało znanego u nas kraju. Podróżnik opowiadał o tym,  jak funkcjonują i zorganizowane są w Syrii bazary, o zwyczajach na nich panujących, o otwartych sercach ludzi, ich gościnności i bezinteresowności przejawiającej się między innymi w tym, że grupę podróżujących obdarowywano darmowym chlebem, warzywami, owocami, zapraszano na noclegi, poświęcano im czas i starano się im pomóc.

Uśmiechnięte Oczy Syrii – podróż przez Syrię

Opowiedział o tym, że jest niesamowitą rzeczą, że pomimo nieznajomości przez napotkanych ludzi języka angielskiego, a ze strony podróżujących -syryjskiego, to wspólna wielka chęć  porozumienia się i wzajemna życzliwość powodowała, że obie strony „dogadywały się”. W hołdzie tym, którzy okazali im w podróży serce na różne sposoby, Pan Robert na koniec przedstawił swoje Anioły w ludzkiej postaci na zdjęciach, na których były krótkie informacje o nich.

Uśmiechnięte Oczy Syrii – podróż przez Syrię

Spotkanie dostarczyło wielu wzruszeń wszystkim obecnym i sprawiło, że z zainteresowaniem sięgną po literaturę  podróżniczą.

Uśmiechnięte Oczy Syrii – podróż przez Syrię

Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Ogród książki" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Promocja czytelnictwa.   

Nowe audiobooki

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Promocja czytelnictwa 

 

 

Czytany 89 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 czerwiec 2021 09:03

Nowości wydawnicze

Projekty

 

Fundusze

Zadanie: Ojczysty-nasz ulubiony!


 

Fundusze

Zadanie „Wkręceni w czytanie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych 


 

Fundusze

Zadanie „Nie tylko bibliotekarz...” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Całkowicie inne spotkanie z Edytą Jungowską i Pipi

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

Ostatnie zdjęcia