poniedziałek, 14 czerwiec 2021 08:54

Rodzinny Piknik Literacki Wyróżniony

Szkolenie

6 czerwca br. drawski park Chopina rozbrzmiewał muzyką, zabawą i śmiechem dzieci. W tym dniu drawscy bibliotekarze wraz z pracownikami ośrodka kultury przygotowali Rodzinny Piknik Literacki pn. „Ogród książki”, którego celem była popularyzacja czytelnictwa i literatury.

To plenerowe wydarzenie oferowało wiele atrakcji dla każdego odwiedzającego park gościa. Najwięcej atrakcji oferowano oczywiście najmłodszym, w tym zwłaszcza w strefie „małego czytelnika”. Były to zabawy z książką "wierszykarnia", "Kufer pełen książek", bricolage , czyli tworzenie opowieści przy użyciu dostępnych rekwizytów, zabawy plastyczne, konkursy czytelnicze.

W Parku Chopina 6 czerwca
 
 

Bardzo spodobało się dzieciom układanie kompozycji i budowanie robotów z wielkich przestrzennych klocków  (w nawiązaniu do książki „Bajki robotów” St. Lema ROK LEMA) oraz malowanie buziek, balonikowe zwierzaki i kwiatki.

W Parku Chopina 6 czerwca
 
 

W muzyczno-teatralną podróż po twórczości Jana Brzechwy zabrali widzów aktorzy Teatru Gwitajcie ze Szczecina. Na scenie plenerowej zaprosili dzieci do wspólnej zabawy i obejrzenia spektaklu pt. „Bajki Pana Brzechwy”.

W Parku Chopina 6 czerwca
 
 

Młodzież mogła wziąć udział w turnieju gier mobilnych, zorganizowanym w trzech kategoriach wiekowych, w oparciu o stworzone w bibliotece gry pt.  "Uciekinierzy z książek", "Sprawdź się w parku" i "Ortograficzne potwory". Zwycięzcy  w poszczególnych kategoriach, którzy zdobyli najwięcej punktów, otrzymali atrakcyjne nagrody.

W Parku Chopina 6 czerwca
 
 

Dorośli czytelnicy mieli możliwość osobistej rozmowy i spotkania z pisarzami podczas dwóch spotkań autorskich. Bibliotekarze zaprosili na spotkanie drawszczanina, autora książki „PLANKTON” pana Ireneusza Makowskiego oraz  pana Dariusza Rekosza- autora książek detektywistycznych, dla dzieci i dorosłych.

W Parku Chopina 6 czerwca
 
 

Swoje stoisko z  książkami przygotowała także Księgarnia Drawska, a bibliotekarze kiermasz „książka za grosik”. Zaprezentowano również pierwszy nowy punkt bookcrossingu, który wkrótce stanie na jednym z placów w mieście.

W Parku Chopina 6 czerwca
 
 

W okresie wakacyjnym odbędą się kolejne takie pikniki zorganizowane przez filie biblioteki.

W Parku Chopina 6 czerwca
 
 

 Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu „Ogród książki- miejscem twórczych inspiracji i integracji” dofinansowanego ze  środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach Programu Promocja Czytelnictwa.

W Parku Chopina 6 czerwca

Nowe audiobooki

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Promocja czytelnictwa 

 

 

Czytany 59 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 czerwiec 2021 09:00

Nowości wydawnicze

Projekty

 

Fundusze

Zadanie: Ojczysty-nasz ulubiony!


 

Fundusze

Zadanie „Wkręceni w czytanie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych 


 

Fundusze

Zadanie „Nie tylko bibliotekarz...” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Całkowicie inne spotkanie z Edytą Jungowską i Pipi

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

Ostatnie zdjęcia