czwartek, 17 czerwiec 2021 08:21

Młodzież na kosmicznej wyprawie ze Stanisławem Lemem i pilotem Pirxem w drawskim centrum kultury Wyróżniony

Nowe audiobooki

14 czerwca młodzież z terenu gminy Drawsko Pomorskie miała okazję obejrzeć fragmenty filmu zatytułowanego „Test pilota Pirxa” zekranizowanego na podstawie opowiadania Stanisława Lema Rozprawa (z cyklu Opowieści o pilocie Pirxie) w reżyserii Marka Piestraka. 

Ze względu na duże zainteresowanie zorganizowano dwa pokazy filmu. Każdemu z nich towarzyszyła prelekcja prowadzona przez Pana Łukasza Nieradko z Fundacja Rozwoju Kompetencji Medialnych i Społecznych „KinoSzkoła”. Podczas prelekcji widzowie zapoznali się z twórczością Stanisława Lema ora jego dorobkiem pisarskim. Pojawiły się ciekawostki z życia pisarza i gatunku, w którym tworzył czyli fantastyki naukowej: gry, konkursy, fragmenty filmów.

Nowe audiobooki

Widzowie mogli poznać wynalazki technologiczne, które Lem opisał w 60. i 70. XX w., a które obecnie funkcjonują w naszym życiu codziennym: czytniki ebooków, Internet czy audiobooki. Dowiedzieli się także, że pomysł lotów załogi mieszanej, w skład której wchodzą zarówno ludzie jak i roboty, który ukazany był w filmie,  znajduje dziś swoje odzwierciedlenie w popularnej grze „Among us”
Spotkanie odbyło się z bardzo aktywnym udziałem młodej publiczności.

Zorganizowano  w ramach zadania „W krainie czarodziejów, magów i robotów” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Partnerstwo dla książki.

Nowe audiobooki

Czytany 77 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 17 czerwiec 2021 08:23

Nowości wydawnicze

Projekty

 

Fundusze

Zadanie: Ojczysty-nasz ulubiony!


 

Fundusze

Zadanie „Wkręceni w czytanie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych 


 

Fundusze

Zadanie „Nie tylko bibliotekarz...” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Całkowicie inne spotkanie z Edytą Jungowską i Pipi

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

Ostatnie zdjęcia