Wydrukuj tę stronę
czwartek, 08 kwiecień 2021 10:49

Ogród Książki. Prawie 40 tys. pozyskanych środków od Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Kolejny projekt w Drawsku Pomorskim

Nowe audiobooki

Miło jest nam poinformować, że drawska biblioteka otrzymała dofinansowanie Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na realizację zadania „Ogród Książki- miejscem twórczych inspiracji i integracji.” Dofinansowanie w wysokości 39.180,00 złotych przyznano w ramach programu Promocja czytelnictwa.

Planowane do realizacji w tym roku zadanie obejmuje przeprowadzenie przez bibliotekę interdyscyplinarnych projektów, które sprzyjać będą popularyzacji czytelnictwa, trwale podnosić kompetencje i rozbudzać potrzeby czytelnicze, a także aktywizować społeczność lokalną wokół biblioteki. Zaplanowano m.in. spotkania autorskie, piknik literacki, warsztaty, konkursy oraz animacje i akcje czytelnicze.

Jest to kolejny, już szósty projekt, który spotkał się z przychylna oceną Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Wcześniej drawski ośrodek kultury oraz biblioteka pozyskały środki finansowe w ramach programów Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne, Edukacja kulturalna (2 zadania), Partnerstwo dla książki oraz EtnoPolska 2021.

Nowe audiobooki

 

Czytany 91 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 21 czerwiec 2021 07:53