środa, 09 czerwiec 2021 07:29

Wizyta młodych widzów w Teatrze Lalek Pleciuga Wyróżniony

Szkolenie

31 maja,  prawie stuosobowa grupa dzieci z gminy Drawsko Pomorskie, uczestniczyła w wyjeździe do Teatru Lalek Pleciuga w Szczecina w ramach projektu „Teatralne podróże: i te małe i te duże.” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

31 maja,  prawie stuosobowa grupa dzieci z gminy Drawsko Pomorskie, uczestniczyła w wyjeździe do Teatru Lalek Pleciuga w Szczecina w ramach projektu „Teatralne podróże: i te małe i te duże.” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.Specjalnie dla nich teatr wystawił najnowszy, premierowy spektakl teatralny dla młodych widzów „Matylda mierzy wysoko” według scenariusza Kuby Kaprala, w reżyserii Anny Rozmianiec.  Spektakl   to historia dziewczynki - wnuczki sławnego wynalazcy, która próbuje zmierzyć się z wielkością dziadka.

Matylda to bardzo zdolna dziewczynka, niestety, bardzo samotna. Dziadek, pochłonięty swoją pracą, nie znajduje dla niej czasu. Dziewczynka spędza dni w swoim małym warsztacie, w którym pracuje nad kolejnymi wynalazkami, chcąc stworzyć coś, co mierzy wysoko. Matylda walczy ze stereotypami i przyklejonymi społecznie łatkami, tak często obserwowanymi również wśród współczesnych dzieci. Obejrzenie spektaklu to także okazja do dalszych rozmów z dziećmi na tematy poruszone w sztuce.
Po spektaklu, dzieci wzięły udział w lekcji teatralnej poprowadzonej przez aktora Teatru Pleciuga Przemysława  Żychowskiego oraz zwiedzili niedostępne na co dzień dla widzów kulisy, pracownie oraz magazyny.  

Wizyta w teatrze, obejrzenie spektaklu, rozmowy z aktorami, zabawy z rekwizytami, zwiedzanie kulis teatru to wszystko  było atrakcyjnym  wprowadzeniem uczestników w tematykę projektu z zakresu edukacji teatralnej, który będzie realizowany przez kilka miesięcy na terenie gminy Drawsko Pomorskie.

Nowe audiobooki

 

 

Czytany 34 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 01 lipiec 2021 07:22

Nowości wydawnicze

Projekty

 

Fundusze

Zadanie: Ojczysty-nasz ulubiony!


 

Fundusze

Zadanie „Wkręceni w czytanie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych 


 

Fundusze

Zadanie „Nie tylko bibliotekarz...” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Całkowicie inne spotkanie z Edytą Jungowską i Pipi

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

Ostatnie zdjęcia