czwartek, 01 lipiec 2021 07:22

Bajki robotów na scenie Centrum Kultury Wyróżniony

Szkolenie

29 czerwca najmłodsi mieszkańcy gminy Drawsko Pomorskie mieli możliwość dwukrotnego obejrzenia spektaklu „Bajki robotów” w wykonaniu gdańskiego Teatru Miniatura.

Wydarzenie odbyło się w ramach realizacji zadania „W krainie czarodziejów, magów i robotów” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Partnerstwo dla książki.„Bajki robotów” to historie, które opowiadają sobie roboty. Z nich dowiadują się o kosmosie i zjawiskach w nim zachodzących - gwiazdach, planetach i czarnych dziurach - ale także o elektrycerzach, bladawcach i murkwiach. Bajki opowiadają o tym, że najważniejszymi siłami działającymi w kosmosie są uczucia, a najsilniejszym z nich jest miłość. Pokazują, że nauka objaśnia świat, ale pogodzić z nim może jedynie sztuka.


W spektaklu realizatorzy wykorzystali tradycyjne lalki oraz narzędzia cyfrowe i mechatronikę. Najmłodszych widzów najbardziej interesowały momenty interakcji i współpraca z aktorami. Miały ich najwięcej podczas wspólnego tworzenia wiersza razem z Elektrybałtem. Żywy i aktywny odbiór spektaklu przez małych widzów związany był głównie z formą spektaklu, wieloma różnorodnymi, pobudzającymi wyobraźnię widzów lalkami oraz działaniami aktorów.

Spektakl jest elementem zapoznania z twórczością Stanisława Lema i obchodów Roku Lema.

Nowe audiobooki

Nowe audiobooki

Zorganizowano  w ramach zadania „W krainie czarodziejów, magów i robotów” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Partnerstwo dla książki.

 

 

Czytany 46 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 01 lipiec 2021 07:32

Nowości wydawnicze

Projekty

 

Fundusze

Zadanie: Ojczysty-nasz ulubiony!


 

Fundusze

Zadanie „Wkręceni w czytanie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych 


 

Fundusze

Zadanie „Nie tylko bibliotekarz...” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Całkowicie inne spotkanie z Edytą Jungowską i Pipi

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

Ostatnie zdjęcia