czwartek, 01 lipiec 2021 15:04

Ogród Książki- tym razem „zakwitł” w Zarańsku Wyróżniony

Szkolenie

W sobotę ( 26 czerwca) odbył się kolejny rodzinny piknik literacki "Ogród książki" zorganizowany wspólnie z Radą Sołecką w Zarańsku. Na licznie przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji.

Motywem przewodnim  Pikniku był tym razem pisarz Kornel Makuszyński i przygody ulubionego bohatera  jego książek- Koziołka Matołka.

Spektakl teatralny pt. "Koziołek Matołek i małpka Fiki Miki" przedstawił widzom Teatr Pana O z Poznania, który również zorganizował im wiele zabaw animacyjnych. Bibliotekarze w strefie czytelnika przeprowadzili konkursy czytelnicze, zabawy w kodowanie, malowanie przygód Koziołka na przygotowanym podłożu ze  stretchu.  Było też wspólne czytanie książek  wybieranych z "Kuferka pełnego nowości".

Dla młodzieży przygotowano niespodziankę - specjalną grę mobilną na aplikacji Action Track,  w którą mogli zagrać na swoich telefonach komórkowych. Gra prowadziła znanymi im ścieżkami - nawet przez ogródki działkowe, a pokonywanie kolejnych  przeszkód  umożliwiało zdobywanie cennych punktów. Gra pod nazwą "Ortograficzne potwory w Zarańsku" została stworzona specjalnie dla tej miejscowości przez pracowników biblioteki.  Najlepsi gracze otrzymali atrakcyjne nagrody.

GALERIA

Ponadto najmłodsi uczestnicy mogli skorzystać z dmuchanych zamków, malowania buziek czy festiwalu kolorów z proszkami holi i bańkami mydlanymi. Piknikowa wróżka rozdawała dzieciom kolorowe balony.

 Starsi mieszkańcy mogli obejrzeć  na wystawie bardzo ciekawe książki  tematycznie związane z ogrodem, przyrodą  lub wymienić sobie książkę na bookcrossingu.

Zadanie została dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Promocja czytelnictwa

Nowe audiobooki

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Promocja czytelnictwa 

 

 

Czytany 36 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 01 lipiec 2021 15:05

Nowości wydawnicze

Projekty

 

Fundusze

Zadanie: Ojczysty-nasz ulubiony!


 

Fundusze

Zadanie „Wkręceni w czytanie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych 


 

Fundusze

Zadanie „Nie tylko bibliotekarz...” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Całkowicie inne spotkanie z Edytą Jungowską i Pipi

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

Ostatnie zdjęcia