piątek, 16 lipiec 2021 12:57

W 200. rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida Wyróżniony

Szkolenie

W 200. rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida proponujemy Państwu obejrzenie wystawy „Piosenka Norwida”, która od kilku dni jest udostępniona w foyer Kina Drawa w Drawsku Pomorskim.

Ekspozycja rzuca światło na dzieło Poety w kontekście jego odbioru przez krytykę. Ostatni wielki romantyk nieczęsto zbierał pochwały. Nie rozumiano Jego poezji, nie była ona akceptowana. Mówiono o Nim, że to „ciemny” poeta – pewnie z uwagi na ironiczny, czasem gorzki wydźwięk dzieł Norwida. Publikował rzadko. Odkryty wiele lat po śmierci, wzbudził zachwyt poetów młodopolskich. Do dziś uznawany jest za jednego z najwybitniejszych polskich poetów.

Wystawę stworzoną z wierszy Norwida i z tekstów krytycznych dotyczących prac Poety wzbogacają kopie Jego rysunków i akwareli z archiwum Biblioteki Narodowej.

  Wystawa została zakupiona przez drawską bibliotekę ze środków powiatu drawskiego przeznaczonych na realizacje zadań powiatowych przez MiPBP w Drawsku Pomorskim.

 

Czytany 71 razy Ostatnio zmieniany piątek, 16 lipiec 2021 12:59

Nowości wydawnicze

Projekty

 

Fundusze

Zadanie: Ojczysty-nasz ulubiony!


 

Fundusze

Zadanie „Wkręceni w czytanie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych 


 

Fundusze

Zadanie „Nie tylko bibliotekarz...” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Całkowicie inne spotkanie z Edytą Jungowską i Pipi

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

Ostatnie zdjęcia