Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 13 wrzesień 2021 11:22

Ogród Książki- tym razem w wersji „na ludowo” Wyróżniony

Szkolenie

W miniony weekend ( 11.09) MiPBP w Drawsku Pomorskim zaprosiła czytelników na ostatnie już plenerowe spotkanie z książką, czyli Rodzinny Piknik Literacki „Ogród Książki” do Suliszewa. Tym razem piknik zorganizowano w tematyce kultury ludowej, gdyż wydarzenie towarzyszyło obchodom Jubileuszu 35.lecia działalności Ludowego Zespołu Śpiewaczego „Pomorzanki” działającego w Suliszewie.Przygotowano wiele propozycji dla czytelników w każdym wieku. Najmłodsi w strefie bajkolandii spotkali się z bohaterami polskich baśni i legend oraz dowiedzieli się czym jest „Prawdziwy skarb”  oglądając spektakl teatralny w wykonaniu aktorów Teatru Eden z Wieliczki.  Młodzież rywalizowała w Turnieju Gier Mobilnych przygotowanych przez bibliotekarzy i zdobyła cenne nagrody.

Pisarka Aleksandra Taborek podczas spotkania autorskiego promowała zdrową kuchnię i swoją książkę „wegańskie smaki”. Można też było spróbować wegańskiego pasztetu i ciasta.
Niesłabnącym powodzeniem cieszyła się jak zawsze strefa animacji, a w nim face painting, balonowe zwierzaki, dmuchane zjeżdżalnie, bańki mydlane, gry i zabawy.
Przygotowano także punkt bookcrossingu i wystawy książek o tematyce ludowej i regionalnej.
W ramach projektu zorganizowano łącznie siedem plenerowych imprez: w Drawsku Pomorskim, w Zarańsku, w Ostrowicach, w Łabędziach, w Rydzewie, w Gudowie i w Suliszewie. Wszystkie wydarzenia cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno samych mieszkańców, jak i licznie odwiedzających pojezierze drawskie turystów. Taka forma promocji czytelnictwa, książek, a przede wszystkim biblioteki bardzo się wszystkim spodobała.
Wydarzenia zorganizowano w ramach projektu „Ogród książki- miejscem twórczych inspiracji i integracji” dofinansowanego ze  środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach Programu Promocja Czytelnictwa.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Promocja czytelnictwa

Nowe audiobooki

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Promocja czytelnictwa 

 

 

Czytany 73 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 13 wrzesień 2021 11:23