środa, 29 wrzesień 2021 10:19

15 kryształów cybermocy – premiera gry terenowej Wyróżniony

Szkolenie

17 września miała miejsce premiera gry mobilnej pt. „15 kryształów cybermocy”. Uczestnicy premiery, uczniowie 6 klasy SP 1 w Drawsku Pomorskim zapoznali się w bibliotece z zasadami gry.

Przedstawiła je Ania Cykman zajmująca się projektowaniem gier na smartfony, która prowadziła w Mielenku Drawskim warsztaty dla młodzieży dotyczący tworzenia gier terenowych. Premierowa gra nawiązuje do twórczości Stanisława Lema. Po tym wstępie uczniowie udali się do parku miejskiego, który jest miejscem akcji gry i rozpoczęli rozwiązywanie zadań. Grający musi dotrzeć do 15 galaktyk i w każdej oddaje ukradziony przez Cybernatora kryształ, co przywróci równowagę we wszechświecie i uniemożliwi unicestwienie ludzkiego DNA. Cybernator to szalony robot. Cała przygoda zaczyna się na planecie zamieszkaną przez Kryonidów. Aby rozwiązać zadania trzeba znać książkę Stanisława Lema pt. „Bajki robotów”. Chętni, którzy będą chcieli zagrać w tę grę kod i potrzebne informacje znajdą na stronie internetowej Ośrodka Kultury w zakładce Gry. Gra będzie dostępna do końca roku. Mogą w nią grać osoby indywidualne a także zespoły.

Spotkania odbyły się w ramach projektu „W krainie czarodziejów, magów i robotów” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Partnerstwo dla książki.

Nowe audiobooki

Zorganizowano  w ramach zadania „W krainie czarodziejów, magów i robotów” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Partnerstwo dla książki.

 

 

Czytany 44 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 wrzesień 2021 10:21

Nowości wydawnicze

Projekty

 

Fundusze

Zadanie: Ojczysty-nasz ulubiony!


 

Fundusze

Zadanie „Wkręceni w czytanie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych 


 

Fundusze

Zadanie „Nie tylko bibliotekarz...” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Całkowicie inne spotkanie z Edytą Jungowską i Pipi

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

Ostatnie zdjęcia