wtorek, 12 październik 2021 10:37

Antysmogowy mural „Z książką przez świat” już zdobi drawską bibliotekę Wyróżniony

Szkolenie

Przez ponad tydzień artyści pracowali w Drawsku Pomorskim nad nowoczesnym muralem, który oprócz tego, że ma zachęcać do czytania to jeszcze ma być przy tym ekologiczny.

Pierwszy antysmogowy mural w powiecie drawskim powstał na drawskiej bibliotece. Jest on efektem ealizacji projektu stworzonego przez drawską instytucję kultury „Ogród książki - miejscem twórczych inspiracji i integracji”. Przy stworzeniu muralu pracowało czworo artystów: Anna Kinga Troczyńska, Svietłana Ulka, Elżbieta Zalewska, Maciej Szeląg, a zaprojektował go Dawid Celek.

Myślą przewodnią projektu muralu, którego stworzenia podjęła się firma WALLART, na  ścianie budynku biblioteki przy ul. Piłsudskiego 12 w Drawsku Pomorskim jest „Z książką przez świat. Mural ukazuje jak wiele ma do zaoferowania książka, bo to ona właśnie  już od setek lat  jest w stanie przenieść czytelnika w  dowolne  miejsce na świecie.

Do wykonania muralu zostały użyte specjalne antysmogowe farby zawierające nanocząsteczki tlenku tytanu.  To dlatego, że tej części Drawska Pomorskiego jest bardzo duży ruch pojazdów, a korki nie są rzadkością.

Mural powstał w ramach realizacji projektu „Ogród książki - miejscem twórczych inspiracji i integracji” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Promocja czytelnictwa, ze środków gminy Drawsko Pomorskie oraz dochodów własnych Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim.

Nowe audiobooki

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Promocja czytelnictwa 

 

Czytany 103 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 12 październik 2021 10:58

Nowości wydawnicze

Projekty

 

Fundusze

Zadanie: Ojczysty-nasz ulubiony!


 

Fundusze

Zadanie „Wkręceni w czytanie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych 


 

Fundusze

Zadanie „Nie tylko bibliotekarz...” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Całkowicie inne spotkanie z Edytą Jungowską i Pipi

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

Ostatnie zdjęcia