piątek, 13 sierpień 2021 10:19

„Bajki robotów” Stanisława Lema inspiracją do zabaw Wyróżniony

Szkolenie

 

„Bajka o maszynie cyfrowej co ze smokiem walczyła” Stanisława Lema stała się źródłem inspiracji dla dzieci. „Bajki robotów” Stanisława Lema to zabawne skrzyżowanie literatury science - fiction i tradycyjnej baśni. „Bajka o maszynie cyfrowej co ze smokiem walczyła” Stanisława Lema stała się źródłem inspiracji dla dzieci. „Bajki robotów” Stanisława Lema to zabawne skrzyżowanie literatury science - fiction i tradycyjnej baśni.

Baśniowe fabuły rozgrywają się w kosmicznej scenerii, bohaterami są istoty mechaniczne, natomiast role czarowników i wróżek pełnią inżynierowie – konstruktorzy. W naszej bajce maszyna cyfrowa zwana Waszą Feromagnetycznością miała za zadanie pokonać Elektrosmoka. Czy to jej się udało? Polecamy przeczytanie powyższej bajki.


Dzieci wysłuchały opowiadania, po czym przystąpiły do zajęć plastycznych i na strechu malowały postacie z bajki.

 

Nowe audiobooki

Zorganizowano  w ramach zadania „W krainie czarodziejów, magów i robotów” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Partnerstwo dla książki.

 

 

Czytany 32 razy Ostatnio zmieniany środa, 20 październik 2021 09:50

Nowości wydawnicze

Projekty

 

Fundusze

Zadanie: Ojczysty-nasz ulubiony!


 

Fundusze

Zadanie „Wkręceni w czytanie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych 


 

Fundusze

Zadanie „Nie tylko bibliotekarz...” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Całkowicie inne spotkanie z Edytą Jungowską i Pipi

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

Ostatnie zdjęcia