wtorek, 20 lipiec 2021 10:01

Warsztaty czytelnicze w „letniej czytelni pod chmurką ‘’ Wyróżniony

Szkolenie

 

W ramach projektu „W krainie czarodziejów, magów i robotów’’ w czasie wakacji bibliotekarze spotykali się z dziećmi  w „Letniej czytelni pod chmurką” organizując warsztaty czytelnicze pt. „Potworna krzyżówkomania”. Łamigłówki, krzyżówki to doskonałe ćwiczenia rozwijające kreatywność oraz możliwości intelektualne i manualne dzieci. Pozwalają one usprawnić merytorykę, spostrzegawczość oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

Dzieci z „Drużyny Pana Potworaka’’  bawiły się rozwiązywaniem krzyżówek oraz grą w kalambury. Inspiracją do powyższych działań była książka Grzegorza Kasdepke  „Potworak oraz inne kosmiczne opowieści”. W celu przypomnienia treści książki i najzabawniejszych historii bibliotekarz przeczytał  fragmenty tekstu . Dzieci zapamiętały co to są zarumieńce, poprztykańce, na jaki turniej wybierał się pan Potworak, ile wcieleń miał listonosz.

 

Nowe audiobooki

Zorganizowano  w ramach zadania „W krainie czarodziejów, magów i robotów” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Partnerstwo dla książki.

 

 

Czytany 53 razy Ostatnio zmieniany środa, 20 październik 2021 10:59

Nowości wydawnicze

Projekty

 

Fundusze

Zadanie: Ojczysty-nasz ulubiony!


 

Fundusze

Zadanie „Wkręceni w czytanie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych 


 

Fundusze

Zadanie „Nie tylko bibliotekarz...” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Całkowicie inne spotkanie z Edytą Jungowską i Pipi

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

Ostatnie zdjęcia