poniedziałek, 26 styczeń 2015 13:31

Wystawa prac rodzin drawskich pt. Razem dla Rodziny Wyróżniony

PLAKAT 1

W 2013 roku Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Drawsku Pomorskim przystąpiła do Programu Rozwoju Bibliotek, dzięki któremu nasi bibliotekarze mieli możliwość zdobywania nowych doświadczeń, pogłębiania wiedzy a także otrzymali szansę udziału w konkursie grantowym „Aktywna biblioteka”. W połowie kwietnia 2014 r. Komisja Grantowa podała do wiadomości, iż Zarząd Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce podjął decyzję o przyznaniu naszej bibliotece grantów na realizację obu projektów.

Jednym z nich był projekt pod nazwą „ Razem dla rodziny” i powstał na rzecz rodzin drawskich. Miał na celu pomoc rodzinom we wzmocnieniu i scaleniu więzi rodzinnych, ale również wskazanie nowych form wspólnych zabaw, także na terenie biblioteki. Projekt uwzględniał różnorodne formy i aktywne metody pracy. W oparciu o zasoby biblioteczne rodziny wzięły udział w spotkaniach tematycznych (z udziałem specjalistów) na których uzyskali adekwatną wiedzę i umiejętności organizowania czasu wolnego dla swoich dzieci. Każde spotkanie zawierało elementy biblioterapii. Jedno ze spotkań odbyło się w miejskim parku pod hasłem "Parkowe zabawy rodzinne". Była to okazja do zaproszenia wszystkich drawskich rodzin do wspólnej zabawy jak i promocja biblioteki, do której warto wstąpić. Wśród drawskiej przyrody wspólnie z dziećmi i ich rodzicami spędziliśmy wesołe popołudnie. Najpierw przy towarzyszącym nam radosnym gwarze najmłodszych milusińskich, stworzyliśmy balonowe drzewo – każdy z uczestników miał za zadanie nadmuchać balon i zaznaczyć go na swój sposób (podpis, znak graficzny, rysunek, itp.). Przy pomocy jednego z Meandrowiczów zostały one wszystkie przywiązane do wybranego drzewa, które po chwili „ zakwitło” kolorowymi balonami. Następnym zadaniem było stworzenie herbów rodowych. Całe rodziny, niekiedy z niezwykłym skupieniem malował i debatowały o tym, co powinno znależć się na rodzinnym herbie. Zabawa z chustami Klanzy i piłkami sprzyjała salwom śmiechu i wybuchom radości. Nasze spotkanie zakończył słodki poczęstunek. Kreatywność wszystkich uczesztników przy tworzeniu herbów, czy zabawach wzbudziła nasze uznanie i sprowokowała pomysł stworzenia wystawy powstałych prac.

Do realizacji projektu zostały zaproszone osoby reprezentujące Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Stowarzyszenie Przyjaciół Drawska MEANDER, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz wolontariat.

Wszystkim Współpartnerom i Wolontariuszom pracownicy biblioteki serdecznie dziękują.

Czytany 1167 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 26 styczeń 2015 14:10

Nowości wydawnicze

Projekty

 

Fundusze

Zadanie: Ojczysty-nasz ulubiony!


 

Fundusze

Zadanie „Wkręceni w czytanie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych 


 

Fundusze

Zadanie „Nie tylko bibliotekarz...” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Całkowicie inne spotkanie z Edytą Jungowską i Pipi

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

Ostatnie zdjęcia