czwartek, 30 kwiecień 2015 14:23

Odjazdowy bibliotekarz Wyróżniony

OB 1

Odjazdowy Bibliotekarz to ogólnopolska akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy, miłośnicy książek i rowerów, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach. Akcja z roku na rok zwiększa swój zasięg. W 2012r. zorganizowano Odjazdowego Bibliotekarza w 97 miejscowościach, w których wzięło udział blisko 3500 uczestników. W 2013 r. zorganizowano ponad 200 lokalnych edycji imprezy! We wszystkich rajdach w Polsce wzięło udział ponad 1000 tysięcy osób. W Drawsku Pomorskim akcja „Odjazdowy Bibliotekarz” zorganizowana była po raz pierwszy w roku ubiegłym.

Pomysłodawcą i inicjatorem zgłoszenia drawskiej biblioteki do tej ogólnopolskiej akcji była pani Bożena Mazurkiewicz- pracownik działu wypożyczalni dla dorosłych. Jej działania wspierała koleżanka - bibliotekarka wypożyczalni dla dzieci pani Justyna Kowalczyk, która jest również nauczycielem wychowania fizycznego. Swoją pasję do książek i aktywnego ruchu panie zaszczepiają czytelnikom w każdym wieku, o czym świadczyła ich ponad 70 –cio osobowa reprezentacja na rajdzie w roku 2014.

Tegoroczny rajd odbędzie się w sobotę 23 maja 2015r. Zbiórka uczestników na placu przy czołgach. Prosimy o telefoniczne zgłaszanie się na rajd do dnia 20.05.2015r. dzwoniąc do sekretariatu ośrodka kultury 94 34 138 96 lub do biblioteki.94 36 32257, w celu zebrania danych do ubezpieczenia. Można też zgłosić się elektronicznie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proponowana trasa przejazdu na załączonej mapce. Podczas rajdu planowany jest dwugodzinny postój w Jankowie na piknik i przygotowane zabawy i konkursy. Rajd zakończy się ogniskiem.

MAPKA

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

Czytany 890 razy Ostatnio zmieniany środa, 20 maj 2015 11:53

Nowości wydawnicze

Projekty

 

Fundusze

Zadanie: Ojczysty-nasz ulubiony!


 

Fundusze

Zadanie „Wkręceni w czytanie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych 


 

Fundusze

Zadanie „Nie tylko bibliotekarz...” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Całkowicie inne spotkanie z Edytą Jungowską i Pipi

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

Ostatnie zdjęcia