czwartek, 18 kwiecień 2019 14:04

Projekt dla dorosłych i seniorów


KOMP 1 kopiaW ramach wniosku o dofinansowanie zadania realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego Partnerstwo dla Książki 2019 dział Multimedialny realizuje zadanie z projektu: Biblioteka Trzeciego Wieku dotyczące E – Klubu Seniora.
Działania adresowane są do grupy osób od 60-tego roku życia, które nie miały wcześniej kontaktu z komputerem. Tematyka zajęć to m. in. nauka pisania i formatowania tekstów, pobieranie grafiki z Internetu, zakładanie poczty elektronicznej oraz odbierania i wysyłania e – maili. Uczestnicy kursu uzyskają umiejętność wyszukiwania informacji w Internecie , czytania prasy on-line, samodzielne rozwijanie kompetencji komputerowych. Zajęcia początkowe będą wzbogacone o poprawę sprawności manualnej oraz intelektualnej, o informacje dotyczące higieny i bezpieczeństwa pracy przy komputerze. Po każdych zajęciach seniorzy otrzymają materiały dydaktyczne ułatwiające im samodzielne powtarzanie poznanego materiału w domu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury z Programu PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI 2019.

     images     IK logo 2017   logob2     mkidn 01 cmyk

 

Czytany 86 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 23 maj 2019 08:19
Więcej w tej kategorii: Nowe media w bibliotece »

Ostatnie galerie

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

  • Kategoria: ZPET-Bajki pod choinkę

Ostatnie zdjęcia