wtorek, 30 kwiecień 2019 14:07

Warsztat 2. Legimi na tablecie i telefonie. E - czytnik książek.

20190430 130022Dzisiejszy warsztat dotyczył korzystania z Legmi za pomocą urządzeń mobilnych. Był kontynuacją ostatnich zajęć i poszerzał wiedzę dotycząca korzystania z Legimi. Młodzież uczestnicząca w zajęciach korzystała z własnych telefonów i tabletów oraz z tabletów bibliotecznych.

Dodatkowo w zajęciach wykorzystano biblioteczne e – czytniki książek, na które są wgrywane książki w formacie mp.3 – można z nich korzystać na miejscu w bibliotece. Obecnie usługa Legimi dostępna jest dla posiadaczy smartfonów i tabletów z systemem operacyjnym Android w wersji 4.0.3 lub wyższej, a także iPhonów i iPadów z systemem operacyjnym iOS w wersji 7.0 lub wyższej. Po pobraniu książki na urządzenie, nie jest konieczne podłączenie do Internetu, aby ją czytać lub słuchać.
Uczestnicy w formie zabawy przełączali się z czytania na słuchanie po pobraniu ebooka oraz danego rozdziału audiobooka. Dowiedzieli się, że aby pobrać od razu wszystkie rozdziały audiobooka, należy w ustawieniach aplikacji zaznaczyć opcję „pobieraj wszystkie rozdziały” gdy dostępne jest WiFi.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury z Programu PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI 2019.

     images     IK logo 2017   logob2     mkidn 01 cmyk

Czytany 87 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 23 maj 2019 08:18

Ostatnie galerie

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

  • Kategoria: ZPET-Bajki pod choinkę

Ostatnie zdjęcia