czwartek, 09 maj 2019 12:34

Warsztat 3. Katalog on –line.

zm3Na kolejnym warsztacie młodzież w sposób teoretyczny i praktyczny zetknęła się z pojęciem katalog on – line. Na początku uczestnicy poznali historie powstania katalogu, otrzymali wiadomości ogólne dotyczące rodzajów katalogów, jak są tworzone i do czego one służą. Korzystając z dostępu do Internetu sami poszukali niektórych informacji na ten temat w sieci.

Następnie wszyscy weszli do katalogu elektronicznego Biblioteki Narodowej i Katalogu Rozproszonych Bibliotek Polskich. Kolejnym ćwiczeniem było samodzielne wyszukanie katalogu dowolnej biblioteki i zademonstrowanie całej grupie jak w nim się poruszać. Po tych przygotowaniach uczestnicy odszukali stronę Internetową naszej biblioteki i weszli do katalogu on-line. Bibliotekarz omówił zasady jego działania i sposoby wyszukiwania. Młodzież praktycznie wyszukiwała interesujące ich tytuły w naszym katalogu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury z Programu PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI 2019.

     images     IK logo 2017   logob2     mkidn 01 cmyk

Czytany 77 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 23 maj 2019 08:17

Ostatnie galerie

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

  • Kategoria: ZPET-Bajki pod choinkę

Ostatnie zdjęcia