piątek, 17 maj 2019 12:42

Warsztat 4. Facebook

FC2Ten warsztat był poświęcony jednemu z popularniejszych serwisów społecznościowych –Facebook. Na początku zajęć uczestnicy podzieli się znanymi sobie informacjami dotyczącymi tego serwisu.

Prowadzący bibliotekarze przedstawili historię FB w postaci interesującej historii i przytoczyli kilka ciekawostek np: że w czerwcu 2017 roku liczba użytkowników tego serwisu na całym świecie wynosiła prawie 2 miliardy a dziennie aktywnych był 1,3 miliarda osób, średni wiek użytkownika to 22 lata, średni czas spędzany przez jedną osobę na portalu to 21 minut. Po tych informacjach przyszła kolejna dawka wiadomości, które dotyczyły regulaminu FB, sposobu zachowania się na portalu, praw autorskich. Następnie osoby, które nie posiadały jeszcze założonego konta, a chciały, założyły je. Po tej czynności wspólnie omówiliśmy funkcje FB: jak założyć grupę, jak korzystać z gier na FB. Na koniec porozmawialiśmy o innych portalach społecznościowych: You Tube, Instagram, Qzone, Weibo, Twitter, Reddit, Pinterest.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury z Programu PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI 2019.
      images       IK logo 2017         logob2     mkidn 01 cmyk

Czytany 178 razy Ostatnio zmieniany piątek, 24 maj 2019 13:43

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Całkowicie inne spotkanie z Edytą Jungowską i Pipi

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

Ostatnie zdjęcia