środa, 22 maj 2019 08:25

Warsztat 5 Rozrywka – Gry komputerowe cz. 1

multi5Tematem piątego warsztatu były gry komputerowe w Internecie. Podczas pierwszej części zajęć każdy z uczestników miał chwilę na przedstawienie swojej ulubionej gry w sposób praktyczny. Po tym wstępie bibliotekarze w krótki i przystępny sposób opowiedzieli o historii gier komputerowych w Internecie oraz o obecnej tendencji dystrybucji rozrywki elektronicznej a także o rozwoju gier społecznościowy i mobilnych.

Ważnym tematem jaki został poruszony to uzależnienie od gier komputerowych, obsesyjne granie w Internecie oraz jak nie wpaść w „szpony” nałogowego grania. Równie ważną sprawą było poruszenie tzw. niebezpiecznych gier np. Niebieski Wieloryb, Zostań Wróżką Ognia. Tematem drugiej część spotkania była gra w sieci o nazwie Roblox. Jest to gra edukacyjna, w której gracze samodzielnie kształtują rozgrywkę poprzez tworzenie przedmiotów, miejsc i akcji. Młodzież wspólnie w nią zagrała.

 Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury z Programu PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI 2019.

 images       IK logo 2017         logob2     mkidn 01 cmyk

Czytany 196 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 23 maj 2019 08:07

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Całkowicie inne spotkanie z Edytą Jungowską i Pipi

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

Ostatnie zdjęcia