Wydrukuj tę stronę
środa, 22 maj 2019 09:46

Wychowankowie ZPET Bobrowo na spotkaniu autorskim.

20190521 12380321 maja wychowankowie ZPET Bobrowo uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panią Izą Niewiadomską-Labiak. Pani Iza jest nie tylko autorką książek dla dzieci, ale także poetką, malarką i ilustratorką własnych bajek. Napisała m.in. takie książki jak;"Robaki nie robią draki, "Motyle są tutaj na chwilę", "Gadające miesiące", "Na gady nie ma rady" itp. Artystka potrafi lekką historią zaciekawić młodego czytelnika, zająć jego wyobraźnię i podsunąć mu problem do rozstrzygnięcia, dotyczący spraw ważnych dorosłych i dzieci.

Autorka w swoich książkach uczy szacunku dla inności i odmienności, pokazuje, że każdy z nas jest istotą niepowtarzalną. Na dzisiejszych warsztatch na podstawie opowiadania "Przebiegła jaszczurka" pisarka uczuliła dzieci na spotkania z nieznajomymi osobami. Przedstawiła problem  zagrożeń jakie niosą ze sobą kontakty z nieznajomymi i jak postępować w różnych niebezpiecznych sytuacjach. Każde spotkanie z autorką poparte jest warsztatami plastycznymi. Uczestnicy zajęć wykonywali obrazki metodą monotypii akrylowej.

Warsztaty dla dzieci z panią Izą Niewiadomską-Labiak zostały zorganizowane w ramach realizacji projektu „Biblioteka – tu można więcej”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury z Programu
PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI 2019.

     

     images     IK logo 2017   logob2     mkidn 01 cmyk

                                            

 

Czytany 182 razy Ostatnio zmieniany piątek, 24 maj 2019 11:44