wtorek, 28 maj 2019 12:39

Zajęcia 5. Zakładanie konta na FB

FZ2Seniorzy tak jak i inni użytkownicy Internetu chcą uczestniczyć w wirtualnych społecznościach a także nawiązać kontakt ze znajomymi z dawnych lat oraz mieć kontakt ze swoim dziećmi i wnukami przebywającymi za granicą. Uczestnicy naszych warsztatów zapoznali się z Facebookiem. Ten portal społecznościowy jest bowiem bardzo dobrym narzędziem komunikacyjnym.

Na początku zajęć została przedstawiona historia Facebooka oraz różne ciekawostki na jego temat. Kolejna dawka wiadomości dotyczyła regulaminu FB, sposobu zachowania się na portalu, praw autorskich. Następnie wszyscy seniorzy weszli na stronę główną portalu i wypełnili formularz. Kolejnymi krokami było przejście etapu weryfikacji i uzupełnienie informacji profilowych. Po zakończeniu tej procedury seniorzy na swojej poczcie uruchomili otrzymany link aktywacyjny. Od tego momentu zaczęła się zabawa na zajęciach w odszukiwanie znajomych i nawiązywanie kontaktów.

Zajęcia te odbyły się w ramach projektu "Partnerstwo dla książki 2019" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

images     IK logo 2017   logob2     mkidn 01 cmyk

Czytany 73 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 28 maj 2019 13:01

Ostatnie galerie

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

  • Kategoria: ZPET-Bajki pod choinkę

Ostatnie zdjęcia