wtorek, 28 maj 2019 16:03

Noc Kupały nad Drawą

2cd794757f790a28b6f58c2abf2802b1Trwają intensywne próby przed wielkim widowiskiem plenerowym, które na motywach „Starej baśni” J. Kraszewskiego odtworzy nad Drawą pradawne zwyczaje i obrzędy związane z Nocą Kupały. Ta najkrótsza w roku noc rozpocznie się tradycyjnie puszczaniem wianków na wodę.
Będą to jednakże nie tylko teatralne pokazy obrzędów prasłowiańskich, ponieważ uzupełnią je związane tematycznie z widowiskiem występy grup tanecznych z Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim. Dzięki temu historia splecie się z teraźniejszością, co doda temu artystycznemu wydarzeniu niezmiernie interesujących efektów. Na tyle, iż nikt kto wtedy przybędzie nad Drawę nie powinien doznać zawodu.


Zapowiadane widowisko plenerowe stanowi autorski spektakl Joanny Mączkowskiej (reżysera teatralnego z dyplomem wrocławskiej filii PWST w Krakowie), która przeprowadza dla młodych aktorów warsztaty teatralne. Ich uczestnicy doskonalą grę sceniczną, ćwiczą wyrażanie emocji oraz kształcą umiejętność interpretacji tekstu. Wszystko po to, by jak najlepiej odegrać swoje role podczas występów w tę najkrótszą i niezapomnianą noc.
Mieszkańcy obejrzą widowisko w sobotnią noc, 22 czerwca br. w parku im. F. Chopina w Drawsku Pomorskim podczas Letniego Festiwalu Teatrów Ulicznych.

Widowisko powstaje w trakcie realizacji zadania “BIBLIOTEKA – TU MOŻNA WIĘCEJ!” w ramach PROGRAMU Partnerstwo dla książki ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

images     IK logo 2017   logo  logob2    mkidn 01 cmyk

Czytany 258 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 31 październik 2019 10:21

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Całkowicie inne spotkanie z Edytą Jungowską i Pipi

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

Ostatnie zdjęcia